Заробітні плати військовослужбовців з 1 листопада: які суми очікуються та що важливо знати.
В Україні з 1 листопада заробітна плата військовослужбовців залишиться без змін. Відповідно до чинних норм, рівень компенсації залишатиметься стабільним щонайменше до завершення 2024 року. Однак у певних випадках військовим важливо бути обізнаними щодо деталей нарахування.
Відповідно до Закону "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей", а також Постанови Кабінету Міністрів № 168, щомісячні додаткові грошові виплати для військовослужбовців становлять:
До завершення 2024 року мінімальний рівень заробітної плати для мобілізованих військовослужбовців досягне 33 тисяч гривень. Ця сума включає в себе базовий оклад військовослужбовця строкової служби, який становить 20 тисяч гривень, а також доплату за військове звання в розмірі 13 тисяч гривень. Важливо зазначити, що ці виплати не підлягають оподаткуванню військовим збором, що становить 1,5%.
Заступник начальника фінансово-економічної служби однієї з бригад Збройних Сил України з позивним Адік поділився з NV порадами, як зберегти фінансову підтримку під час лікування. Він зазначив, що існують ситуації, коли військовослужбовців переводять у розпорядження командира, що може відбуватися, зокрема, під час тривалого лікування, яке стосується, зокрема, поранених захисників. У таких випадках вони продовжують отримувати повну зарплату протягом всього часу лікування, перебування у відрядженні, відпустці, а також під час виконання тимчасових обов'язків.
Проте, після завершення лікування й повернення до військової частини у таких військовослужбовців є 2 місяці, щоб обійняти нову посаду. Якщо цього не відбувається, після завершення вказаного терміну виплата грошового забезпечення починає здійснюватись в розмірі окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, що для солдата з вислугою років менше 1 року складає 530 грн на місяць.
Якщо військовослужбовець займе свою нову посаду у строк до двох місяців після повернення до військової частини, то виплата коштів розпочнеться після офіційного виконання ним обов'язків на цій посаді.
"З цієї причини військовим, які завершили лікування, надзвичайно важливо протягом двох місяців після виписки домовитися про відновлення на своїй посаді в конкретному підрозділі військової частини. Якщо ж стан здоров'я не дозволяє повернутися до колишніх обов'язків, слід шукати альтернативні посади в тилових підрозділах або навіть в інших військових частинах", - зазначає військовослужбовець Адік.
Як зазначено в матеріалах OBOZ.UA, картки фізичних осіб можуть бути заблоковані у випадку підозрілих фінансових операцій. Наприклад, банки часто заморожують рахунки після підозрілих трансакцій, якщо клієнт не може надати документи, що підтверджують легітимність коштів. Крім того, все частіше накладають штрафи на самі фінансові установи, оскільки вони не завжди здійснюють належну перевірку своїх клієнтів та пропускають правопорушення.