"Скандал року у Великій Британії: елітний університет залучив проросійського пропагандиста"
Чоловік, що поширював російські дезінформаційні матеріали, незабаром буде вести курс на тему "пропагандистських технологій".
У Великій Британії спалахнув гучний скандал після того, як поважний Единбурзький університет призначив викладати курс про пропаганду політологу, який систематично поширював відверту російську дезінформацію про війни в Україні та Сирії. Про це пише The Times.
У публікації зазначається, що вчений Тім Гейворд не раз отримував критику від студентів, фахівців та політиків через його схильність підтримувати дезінформаційні наративи авторитарних режимів.
Наприклад, він стверджував, що в 2022 році Збройні сили України підірвали драматичний театр у обложеному Маріуполі, в якому перебували цивільні особи, зокрема діти, з метою дискредитації Росії. Крім того, він поширював російську версію подій, згідно з якою газові атаки на цивільне населення в районах Сирії, контрольованих повстанцями, організовували не уряд Асада, а місцеві волонтери-рятувальники, які відомі під назвою "білі шоломи".
Гейворд спростував звинувачення в тому, що є "корисним ідіотом" для режиму президента Путіна, стверджуючи, що його мета — вислухати "обидві сторони" конфлікту. Проте його призначення на посаду викладача курсу з теми "Пропаганда та цензура в демократичних країнах" стало несподіванкою не лише для науковців Шотландії, але й для політичних діячів.
Блер Макдугал, новий депутат від Лейбористської партії, що має досвід співпраці з радянськими дисидентами, підкреслив, що Росія під керівництвом Путіна активно проводить інформаційну війну проти ліберальних демократій.
"Наші вищі навчальні заклади виконують критично важливу функцію у розвитку стійкості до дезінформації та захисті суспільства від її негативного впливу. Це безпосередньо стосується нашої національної безпеки. Особливе занепокоєння викликає той факт, що науковець, який має тривалу історію поширення пропаганди, що походить від жорстоких режимів, навчає студентів маніпуляціям з інформацією", - підкреслив він.
Інший британський парламентарій, Стівен Гетінс, також поділяє цю думку. Він зазначив, що університети повинні виконувати роль протидії дезінформації, яка проникає в наше політичне середовище та загальний дискурс.
Сам Гейворд ще не встиг публічно прокоментувати своє призначення, але раніше він стверджував, що Захід буцімто перебільшує загрозу від російської дезінформації. "Спроби "боротися" з дезінформацією можуть становити більшу загрозу для демократичних інститутів суспільства, ніж сама дезінформація", - стверджував він.
В Единбурзькому університеті заявили, що не бачать проблеми у новому призначенні.
"Наша мета – забезпечити підтримку свободи висловлювань та академічної незалежності, водночас формуючи безпечний простір, де учасники нашої спільноти можуть вести дискусії та обговорення актуальних тем на законних підставах, дотримуючись принципів гідності та поваги", – йдеться в заяві.
Згідно з повідомленнями УНІАН, Росія реалізує в Європі масовану інформаційно-психологічну кампанію, намагаючись вплинути на політиків, підприємців, журналістів та інших впливових діячів. Її мета полягає в тому, щоб посіяти розбрат між Європою та США, а також підривати підтримку України.
Німеччина виявилася найбільш уразливою для російської пропаганди. Вже можна спостерігати результати російських зусиль: на місцевих виборах значну частину голосів отримують праві та ліві популісти, які відкрито виступають за припинення підтримки України та скасування санкцій проти Росії.