Однак вони не проводять час у телефонах: психолог зазначила неочікувані переваги квадробінгу.
Діти-квадробери формують команди, спільно займаються спортом, встановлюють дружні зв'язки та знаходять однодумців. Більше того, учасники цієї субкультури віддають перевагу живому спілкуванню, а не сидінню у телефонах.
Сімейна психотерапевтка та кандидатка психологічних наук Світлана Арефнія зазначила в інтерв’ю для Слава+, що в цьому немає нічого негативного. На її думку, квадробінг не буде тривати довго, оскільки, коли підлітки наситяться цим захопленням, їх інтерес до нього поступово зникне, і популярність зменшиться всього за рік.
"Це започатковано як спорт. По-друге - це добре для дітей, тому що вони об'єднуються в групи, тренуються разом, дружать, знаходять однодумців, проводять час разом. І це добре. Офлайн нарешті, не сидіти в телефонах, в ґаджетах, а проводити разом час. Тому тут немає нічого поганого", - запевняє Арефнія.
Вона підкреслює, що важливо не формувати негативне ставлення до квадробінгу, але при цьому необхідно реагувати на агресивну поведінку підлітків. Наприклад, якщо діти починають кусатися, штовхатися або вчиняти інші правопорушення.
Психотерапевтка не виключає, що у цій субкультурі можуть зʼявитися й інші прояви творчості, наприклад, пісні. Адже, за її словами, першочергово квадробінг передбачався як вид спорту, а вже підлітки внесли в нього одягання масок, чіпляння хвостів тощо.
Раніше OBOZ.UA повідомляв про ризики, пов'язані з квадробінгом для дітей, а також про моменти, які повинні викликати занепокоєння у батьків.