Зеленський вперше висловив свою думку щодо зустрічі з партнерами в Брюсселі.
Під час зустрічей у Брюсселі з партнерами були обговорені багато важливих тем, зокрема доволі чутливих.
Президент України висловив свою позитивну оцінку зустрічі, яка відбулася в середу ввечері з європейськими лідерами в брюссельській резиденції генерального секретаря НАТО Марка Рютте, назвавши її "дуже хорошою".
Про це Володимир Зеленський розповів журналістам в ніч на четвер за підсумками зустрічі з генеральним секретарем НАТО та провідними європейськими політиками, - пише Укрінформ.
"Вся війна сприймається як один безперервний день, і, на жаль, вона ще триває. Однак ми робимо все можливе, щоб Україна залишалася сильною і незалежною від зовнішніх впливів. Я впевнений, що у нас все вдається. Наша зустріч з партнерами пройшла дуже продуктивно, включаючи бесіду з президентом Макроном та генеральним секретарем НАТО Рютте. Також ми вже розпочали першу частину зустрічі з європейськими лідерами, яка продовжиться завтра вранці," - підкреслив президент України.
Він повідомив, що під час зустрічей у Брюсселі з партнерами були обговорені багато важливих тем, зокрема доволі чутливих. Наприклад, стосовно негайних заходів для захисту української енергетики, яку Росія атакує практично кожного дня.
"Зима та енергетичні виклики. Нам терміново потрібно забезпечити захист енергетичної інфраструктури. У поточний момент необхідно 19 систем протиповітряної оборони для захисту від щоденних атак Російської Федерації. Це питання є надзвичайно актуальним і вимагає практичного підходу. Ми живемо на цій землі, тому повинні вирішувати термінові проблеми, які стоять перед нами. Системи ППО є важливими, і ми повинні з'ясувати, які ще системи можемо отримати від Сполучених Штатів. Ми будемо вести переговори з нашими партнерами, щоб залучити також підтримку Європи," - підкреслив Президент.
Відповідаючи на запитання представників ЗМІ про можливе розміщення європейських миротворців в Україні, Зеленський зазначив, що мав бесіду з президентом Франції щодо цієї теми.
"Щодо миротворців, ми обговорювали з Емануелем (Макроном - ред.) його давню ініціативу. В цілому, ми підтримуємо ідею зміцнення України. Проблема полягає в деталях, які ми наразі детально розглядаємо. Я з задоволенням відзначаю, що Емануель вже контактував з деякими лідерами, і бачу позитивні результати з їхнього боку. Ми перебуваємо в процесі, але цей шлях не є простим. Ви розумієте, які ризики можуть виникнути в цій ситуації," - підкреслив президент.