Зеленський затвердив новий закон, що покращує функціонування АРМА.


27 липня Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт 12374-д, який вносить зміни до ряду законодавчих актів України. Цей законопроєкт має на меті зміцнити інституційну здатність Національного агентства, що займається виявленням, розшуком та управлінням активами, отриманими внаслідок корупційних дій та інших злочинів, а також удосконалити механізми управління цими активами.

Проєкт закону № 4503-IX було повернуто до Верховної Ради з підписом президента, повідомляє Укрінформ, посилаючись на інформацію з картки документа на веб-сайті парламенту.

Як було зазначено раніше, 12 лютого Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №12374-д. Цей документ спрямований на ліквідацію недоліків та зменшення корупційних ризиків у законодавстві, що регулює функціонування Національного агентства з розшуку та управління активами (АРМА).

Як йдеться у пояснювальній записці до документа, метою його прийняття є створення умов для економічно ефективного та корупційно невразливого управління арештованими активами і виправлення існуючих інституційних недоліків, які перешкоджають АРМА ефективно виконувати покладені на нього функції.

Так, згідно з рішенням Рахункової палати від 25 грудня 2024 року, результати діяльності АРМА не повною мірою відповідають очікуванням, які передбачали запровадження прозорих і ефективних механізмів формування та реалізації державної політики у сфері управління такими активами.

Депутати висловили ініціативу створити механізм залучення до управління активами професійних керуючих, серед яких можуть бути арбітражні керуючі та приватні виконавці. Окрім того, пропонується впровадити автоматизовану систему для визначення управителя активами.

Окрім цього, пропонується передати активи в управління АРМА, вартість яких ймовірно перевищує встановлений поріг (більше ніж 200 мінімальних заробітних плат для працездатних осіб) та управління якими є економічно доцільним.

Серед інших аспектів, законопроєкт передбачає впровадження відкритого процесу вибору керівника АРМА, а також започаткування незалежної зовнішньої оцінки ефективності роботи організації.

Related posts