Зеленський висловив думку про миротворців: це складний шлях, але є певні позитивні моменти з боку деяких лідерів.


Цю інформацію передає РБК-Україна, посилаючись на слова президента Володимира Зеленського, який поділився своїми думками з журналістами після завершення першого дня переговорів у Брюсселі.

"Вся війна як один день і він ще не закінчився. На жаль. Але ми робимо все для того, щоб Україна була сильною. Для того, щоб ніхто нам нічого не нав'язував. І я думаю, що все в нас виходить. У нас з партнерами була дуже хороша зустріч. Не одна була. З президентом Макроном (Еммануель Макрон, президент Франції, - ред.), потім з генсеком НАТО Рютте (Марк Рютте, генсек НАТО, - ред.), а потім у нас була перша частина зустрічей з лідерами Європи сьогоднішня", - заявив президент.

Зеленський поділився інформацією, що існує безліч тем для обговорення, серед яких розглядалася й тема миротворців. Він підкреслив, що мав бесіду з Макроном, в якій йшлося про його попередню ініціативу. Україна в цілому підтримує концепцію зміцнення своїх позицій, проте для цього потрібно провести ретельне опрацювання деталей.

Президент також висловив задоволення тим, що Макрон налагодив зв'язки з іншими керівниками. Зеленський не став уточнювати подробиці, проте зазначив, що деякі лідери вже відреагували на цю ситуацію позитивно.

Дискусії щодо потенційної відправки західних військових до України продовжуються. Ініціатором цього питання став Макрон, проте воно викликало лише дебати серед партнерів України. Разом із тим, деякі країни, такі як Латвія, Канада, Естонія та Литва, виявили готовність розглянути цю ідею.

В Італії, в свою чергу, зазначили, що їх військовослужбовці зможуть приєднатися до місії лише після завершення конфлікту в Україні, а також підкреслили необхідність надання гарантій безпеки для Києва.

Водночас агентство Reuters отримало інформацію про те, скільки військовослужбовців може направити Захід.

Related posts