Зеленський: Вжитимемо всі заходи для стабілізації фронту в січні.
![](/images/content/8483894045/9e9e7bb33733c4682f4f2952029336b4.jpg)
Стабілізація фронту залежить, зокрема, від постачання зброї партнерами та військових, які зараз навчаються, заявив в інтерв'ю "Єдиним новинам" президент України Володимир Зеленський.
Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю "Єдиним новинам", яке було опубліковано 3 січня, спільно з першою леді Оленою Зеленською, зазначив, що країна вживає всіх заходів для стабілізації фронту до січня 2025 року. Він підкреслив, що багато аспектів цього процесу залежать від постачання зброї.
"Зробимо все, принаймні, щоб в січні була стабілізація фронту. Це дуже складно. Якщо дійде все те, що пообіцяли (військова допомога Україні. - Ред.), тому що у нас є графіки, і ми очікуємо, і воно вже йде. Будемо очікувати, що нова американська адміністрація буде підтримувати, а не навпаки. Залежить цей пазл від багатьох деталей, але ми думаємо, що це важливий момент", - заявив президент України.
Зараз найскладніша обстановка спостерігається на східному фронті через чисельну перевагу Російської Федерації, зазначив Зеленський. "Там просто більше ворога, значно більше, ніж в інших регіонах. Безсумнівно, наші воїни проявляють мужність і в інших напрямках, але тут, без перебільшення, зосереджені їхні основні бригади. Резервів сюди не вистачало, і це також реальність, що призвело до нестачі ротацій. Внаслідок цього росіяни тиснуть на наші сили, які вже втомилися, і це теж факт", - підкреслив Зеленський.
Читайте також: Війська РФ намагаються охопити Покровськ - ОСУВ "Хортиця"
Проте, як зазначив Зеленський, стабільність на фронті не лише залежить від постачання зброї від партнерів, а також від військовослужбовців, які наразі проходять навчання. "Мова йде про батальйони, які отримують озброєння за межами країни. Ми маємо чітке уявлення, що в січні очікуємо отримати все необхідне, і відповідно до наших планів щодо стабілізації фронту, військові повинні виконати поставлені завдання", - підкреслив він.
Всі ці чинники, за його словами, також впливають на те, наскільки певні партнери вірять у здатність України до перемоги або ж відчувають сумніви щодо цього. Зеленський підкреслив, що в цьому році Україні потрібно вжити максимум заходів, щоб країни, які не є її союзниками, не могли використовувати аргументи на користь "замороженого конфлікту" у 2025 році, зокрема, через просування російських військ на фронті.
"Курськ є потужним активом у всіх переговорах. Це особливо актуально у відносинах з державами, що мають для нас велике значення, зокрема країнами Глобального Півдня, - підкреслив він. - Адже ці країни зазнали значного впливу з боку 'непереможної' Росії та її збройних сил."
Зокрема, президент Зеленський висловив думку, що розміщення північнокорейських військових сил у Курщині є тактичною помилкою з боку Росії.
Читайте також: Сполучені Штати: Кількість загиблих військовослужбовців Північної Кореї на Курщині налічує сотні.
Обговорюючи досягнення 2024 року, Зеленський зазначив, що було укладено безпекові угоди з 27 державами, що забезпечило Україні понад 40 мільярдів доларів різноманітної підтримки. Він також підкреслив юридичний прогрес у переговорах щодо вступу до Європейського Союзу, а також угоду з НАТО про надання п'яти додаткових систем ППО Patriot.
Проте одним із ключових досягнень визнано зрив намірів Російської Федерації захопити Харків, Суми та Запоріжжя, зазначив він.