Земля, зірки та супутники Starlink: перспектива з Міжнародної космічної станції.

Астронавт Дон Петтіт опублікував дивовижний знімок, зроблений ним під час перебування на МКС. На ньому можна побачити нашу планету, зорі, а також сліди від супутників Starlink.
Якщо вибратися за межі міського засвічення і поглянути на нічне небо, то нашому погляду постане, здавалося б, незліченна кількість зір. Але насправді їх не так багато, як може здатися. З поверхні Землі неозброєним оком можна побачити близько 6 тисяч зір.
На небі можна спостерігати й рухомі зірки — це супутники, що обертаються навколо Землі. В даний час у космосі налічується близько восьми тисяч апаратів Starlink, а також тисячі інших супутників, які формують дійсно вражаюче "павутиння" навколо нашої планети. Таким чином, кількість штучних об'єктів уже перевищує кількість справжніх зірок. Багато астрономів висловлюють занепокоєння з приводу того, що це "світлове забруднення" значно ускладнює їхні спостереження за космосом.
Зображення, зроблене Доном Петтітом, частково відображає цю проблему. Кількість супутників Starlink на орбіті настільки зросла, що вони тепер з'являються навіть на фотографіях, зроблених з космосу. Яскраві спалахи, які вони створюють, чітко виділяються на фоні зоряних слідів (цей ефект виникає через тривалу витримку) та освітленої атмосфери Землі.
Зображення було отримано з борту пристикованого до МКС корабля Crew Dragon. У момент знімкування станція перебувала над нічним боком Землі, наближаючись до лінії термінатора.