Медіа отримали інформацію про наміри НАТО запросити Україну.


Анонімні дипломати зазначили, що в даний час серед країн Альянсу немає проявів необхідної єдності для ухвалення такого рішення.

Міністри закордонних справ НАТО зберуться у Брюселі у вівторок, 3 грудня. Перед цим заходом Андрій Сибіга, глава МЗС України, висловив думку, що надання Україні запрошення до Альянсу могло б знівелювати один з ключових аргументів Росії в контексті ведення війни — запобігання вступу України до НАТО. Проте, за інформацією Reuters, малоймовірно, що члени Альянсу прислухаються до Києва і нададуть запрошення після цієї зустрічі.

Дипломати, які побажали залишитися анонімними, зазначили, що серед 32 країн-членів НАТО наразі немає ознак необхідного консенсусу. Таке рішення підриває сподівання України на політичний імпульс у зв'язку з очікуванням повернення Дональда Трампа на пост президента США, вважає інформаційне агентство.

За інформацією високопрофільного американського урядовця, обговорення в ході зустрічі зосередиться на зміцненні допомоги Україні, аби вона опинилася в максимально вигідній позиції наступного року "перед потенційними переговорами".

"На досягнення консенсусу підуть тижні і місяці. Я не думаю, що це станеться завтра, я був би дуже здивований. Найкращий спосіб зробити це - збільшити фінансування, озброєння та мобілізацію", - підсумував посадовець.

Як відомо, Україна мала надію отримати формальне запрошення до НАТО під час липневого саміту у Вашингтоні, проте цього не відбулося.

Крім того, Україна закликала НАТО надати їй запрошення на вступ до Альянсу на засіданні, яке відбудеться 3-4 грудня у Брюсселі.

Зеленський виступає з ініціативою щодо приєднання до НАТО без гарантій, передбачених п’ятою статтею альянсу.

Related posts