ЗМІ повідомляють, що Сполучені Штати планують запровадити нові обмеження на танкери, які транспортують російську нафту.


Уряд Джо Байдена має намір ввести нові санкції проти Росії, орієнтуючись на її доходи від нафти через заходи, спрямовані проти танкерів, які транспортують російське паливо.

Про це повідомили Reuters в неділю два джерела, обізнані з цим питанням, передає "Європейська правда".

За словами джерел, адміністрація Байдена планує запровадити санкції проти танкерів, які перевозять російську нафту, що продається вище встановленої на Заході ціни в 60 доларів за барель. Росія використовує так званий тіньовий флот зі старих кораблів, щоб обійти обмеження. Багато з цих суден менш безпечні і схильні до розливу нафти, кажуть експерти з судноплавства.

Після російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року Сполучені Штати запровадили санкції проти багатьох кораблів з військового флоту, який, за оцінками, налічує сотні одиниць, з метою обмеження фінансових можливостей для здійснення агресії.

"Це буде великий пакет", - сказало одне з джерел. Інше джерело повідомило, що санкції, ймовірно, також включатимуть заходи проти осіб, причетних до деяких мереж, які торгують нафтою за цінами, що перевищують верхню межу.

Команда президента Джо Байдена прагне зміцнити підтримку України перед тим, як обраний президент Дональд Трамп офіційно розпочне свої повноваження 20 січня. Це відбувається на фоні численних заяв представника республіканців про високі витрати США на допомогу Україні.

В даний час неясно, яким чином Трамп планує діяти щодо санкцій, накладених на Росію.

Минулого місяця міністр фінансів США Джанет Єллен заявила агентству Reuters, що США розглядають можливість подальших санкцій щодо танкерів і не виключають введення санкцій проти китайських банків, оскільки вони прагнуть зменшити доходи Росії від продажу нафти і обмежити її доступ до іноземних поставок для підтримки війни в Україні.

Нещодавно з'явилася інформація про те, що команда Джо Байдена веде переговори щодо введення нових "жорстких санкцій" проти російської енергетики до завершення свого президентського терміну.

Раніше Bloomberg інформував, що держави "Групи семи" розглядають можливість зменшення встановленої межі цін на російську нафту, що транспортується морським шляхом, з метою обмеження фінансових надходжень Росії від нафтоторгівлі.

Також варто зазначити, що 16 грудня Європейський Союз затвердив 15-й пакет санкцій щодо Росії, метою якого є протидія обходу обмежувальних заходів шляхом націлення на російський "тіньовий флот" і зменшення потужностей військово-промислового комплексу Росії.

Related posts