ЗМІ повідомляють, що журналіст Опанасенко пропав з соціальних мереж на три тижні після резонансного інциденту, пов'язаного з бронюванням від військової служби.


Згідно з інформацією, опублікованою "Українськими новинами", журналіст-розслідувач Максим Опанасенко can be rephrased as "Максим, носитель фамилии Опанасенко." досі не висловився щодо скандалу, пов'язаного з його бронюванням у компанії ТОВ "Євро Таннелс". Це бронювання, як стверджують, використовується для ухилення від військової служби. Інформація про дане бронювання з’явилася на початку грудня, і відтоді Опанасенко не зробив жодних публічних коментарів, а, навпаки, зник з суспільного поля, ігноруючи цю ситуацію у своїх соціальних мережах.

Максим Опанасенко can be rephrased as "Максим, носитель фамилии Опанасенко."

ЗМІ встановили, що Опанасенко формально працевлаштувався менеджером зі зв'язків із громадськістю у згадане ТОВ. Втім, інші співробітники жодного разу не бачили його в офісі на вул. Предславинській у Києві.

"Українські новини" повідомляють, що журналіст протягом двох років уникав оновлення своїх даних у ТЦК. Цей процес він завершив лише у травні 2024 року, після вступу в силу закону, що передбачає кримінальну відповідальність за ненадання актуальної інформації. В результаті, Опанасенка вперше зареєстрували на військовому обліку та надали йому звання "солдат".

Крім того, медіа з'ясували, що легальні доходи родини Опанасенка істотно нижчі за їхнє майно.

Нагадуємо, що інформаційний портал "Коментарі" повідомляв про те, що Державне бюро розслідувань займається розслідуванням кількох кримінальних справ стосовно Віталія Шабуніна, керівника Центру протидії корупції. Серед звинувачень – ухилення від мобілізації, фальсифікація документів НАЗК, незаконне використання гуманітарної допомоги та привласнення автомобіля Nissan Pathfinder.

Крім того, служби в армії, за повідомленнями, також уникають такі особи, як Михайло Жернаков, голова фундації "DEJURE", Орест Рудий, чоловік співзасновниці Центру протидії корупції Дарії Каленюк, Олександр Лємєнов, головний експерт StateWatch, Олександр Саліженко, головний редактор руху "Чесно", а також журналісти Юрій Бутусов, Юрій Ніколов, Максим Савчук, Віталій Сич, редактор видання "NV", і Сергій Якоб, чоловік Наталії Седлецької, голови Київського офісу "Радіо Свобода", та інші.

Related posts