Зонд NASA вперше надіслав дані після свого історичного зближення з Сонцем.


Новий рік для космічного агентства NASA розпочався із добрих новин, адже надійшла звістка від зонда Parker Solar Probe. Управління польотом у Лабораторії прикладної фізики Університету Джонса Хопкінса в Меріленді отримало перші дані про обслуговування, які підтверджують, що системи та наукові інструменти космічного апарата "справні та працюють нормально" після його історичного зближення із Сонцем.

Згідно з інформацією, наданою NASA, остання телеметрична передача підтвердила, що зонд Parker успішно виконав команди, закладені в його бортових комп'ютерах, а його наукові прилади функціонували належним чином під час прольоту. Це свідчить про те, що апарат зібрав цінні дані про Сонце, коли наблизився до його поверхні на рекордні 6,1 мільйона кілометрів, повідомляє Space.com.

"Все працює на відмінно зі зондами та обладнанням. Це дійсно вражаючий космічний апарат!" - підкреслив керівник місії Parker Solar Probe, Майкл Баклі.

"Незважаючи на те, що сонячний зонд Parker наблизився до Сонця більше, ніж будь-який інший штучний об'єкт в історії, він успішно виконував свої функції та здійснював спостереження, які раніше були недоступні", - підкреслила керівниця програми місії Parker Solar Probe, Хелен Вінтерс.

Згідно з науковими експертами, зонд планує передати свої наукові дані пізніше цього місяця, коли його найсильніша бортова антена зможе оптимально вирівнятися з Землею для забезпечення зв'язку на підвищених швидкостях.

"Інформація, що приходитиме з космічного апарата, відкриє нові горизонти про території, які залишалися недоступними для нас, як для людства. Це вражаюче досягнення," - зазначив Джо Вестлейк, директор геліофізичного відділу NASA у Вашингтоні.

Дослідники висловлюють надію, що інформація, отримана від місії Parker, сприятиме розкриттю стародавніх таємниць, пов'язаних із нашим Сонцем. Зокрема, їх цікавить, чому розріджена зовнішня атмосфера зірки, відома як корона, досягає температури, що в сотні разів перевищує температуру її гарячої поверхні, коли розширюється в космос.

"Ці відомості мають велике значення для наукового співтовариства, оскільки вони надають нам нову перевагу. Завдяки отриманій інформації безпосередньо з джерела про події у сонячній атмосфері, Parker Solar Probe суттєво змінив наші уявлення про Сонце", - зазначила геліофізикиня Келлі Коррек з головного офісу NASA.

Нагадаємо, що 24 грудня зонд NASA здійснив історичний політ, наблизившись до Сонця ближче, ніж будь-який інший космічний апарат. Він пролетів на відстані всього 6,1 мільйона кілометрів від поверхні цієї гарячої зірки, розвиваючи вражаючу швидкість у 692000 км/год. Таким чином, Parker встановив одразу два рекорди: за швидкістю та за найближчий контакт із Сонцем.

У ході цієї небезпечної зустрічі дослідники не мали можливості зв'язатися із зондом. Однак 26 грудня вони отримали бажаний сигнал маяка, який підтвердив, що космічний апарат витримав всі випробування і функціонує без відмов.

У 2025 році у зонда Parker заплановано ще два прольоти приблизно на тій же швидкості та відстані від Сонця - 22 березня та 19 червня, повідомляють науковці.

Раніше OBOZ.UA писав, що зонд NASA, який доторкнувся до Сонця і встановив два рекорди, подав сигнал, що з ним усе гаразд після ризикованого "побачення".

Related posts