"Мова, зрозуміла для Путіна". У Литві та Польщі позитивно сприйняли новину про дозвол українським військам завдавати ударів вглиб території Росії.
Президент Литви Гітанас Науседа і голова МЗС Польщі Радослав Сікорський привітали повідомлення ЗМІ про дозвіл Україні завдавати ударів углиб Росії наданими Заходом далекобійними ракетами.
"Цей день настав! Україна тепер може атакувати військові об'єкти в Росії за допомогою ракет великої дальності. Це - вирішальний момент в українській боротьбі з агресором Росією. Мир не може бути досягнутий через слабкість. Мир - нагорода сильним. Залишайся сильною, Україно!", - написав він у соцмережі X.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський висловив свою думку щодо нещодавнього рішення адміністрації США. Він підкреслив, що президент Джо Байден, скасувавши обмеження на використання західних ракет Україною, "зрозуміло висловився для Путіна".
"Особа, що стала жертвою агресії, має право на захист. Сила виступає як стримуючий фактор, тоді як слабкість може спонукати до дій", - зазначив Сікорський на платформі X.
17 листопада американські ЗМІ повідомили з посиланням на джерела, що адміністрація президента США Джо Байдена зняла обмеження, які блокували використання Україною наданої США зброї для ударів углиб російської території.
Згідно з інформацією, в найближчі дні Україна має намір провести свої перші удари на великій відстані, однак деталі операції не розкриваються з міркувань безпеки. Передбачається, що для цих атак будуть застосовані ракети ATACMS, які мають дальність до 306 кілометрів.
Після цього випуску Le Figaro, посилаючись на свої джерела, повідомило, що Франція та Велика Британія надали Україні можливість завдати ударів у глиб російської території, використовуючи ракети SCALP/Storm Shadow.
Офіційного підтвердження цієї інформації з боку Вашингтона, Парижа і Лондона поки що немає.
Президент України, коментуючи ці повідомлення, підкреслив, що "подібні речі не оголошуються заздалегідь" і "ракети самі висловлять свою думку".
Президент Росії Володимир Путін раніше висловлював думку, що атаки з використанням далекобійної зброї на російській території будуть розцінюватися як втручання країн НАТО у конфлікт з Росією.