ЗСУ досягли успіху поблизу Часового Яру, Торецька та Покровська, в той час як РФ активізує свої дії в шести районах, згідно з картами ISW.


Війська Російської Федерації нещодавно здійснили просування в зоні основного "українського плацдарму" на території Курської області.

Геолокаційні знімки, зроблені 30 грудня, свідчать про те, що російські сили просунулися в північно-східній частині Махнівки, розташованій на південний схід від Суджі, і захопили Черкаську Конопельку, також на південний схід від Суджі. Аналітики ISW зазначають, що ці події, ймовірно, відбулися не впродовж останніх 24 годин.

Російські "воєнні кореспонденти" заявляли, що війська Путіна, ймовірно, взяли під контроль містечко Агроном, розташоване на сході від Суджі. Однак аналітики ISW не виявили жодних візуальних підтверджень цієї інформації.

Російські джерела повідомили, що Збройні сили України завдали ударів по невстановленим територіям Курської області.

30 грудня в російському оперативному штабі Курської області заявили про начебто збиття засобами ППО 3 українських ракет у регіоні.

29 та 30 грудня російські війська продовжували свої наступальні операції на харківському фронті в районі Липців, Гатища та Вовчанська, проте не змогли досягти жодних успіхів.

30 грудня російські військові намагалися прорватися на ділянках між Куп'янськом, Сватовим та Кремінною, але їм не вдалося досягти жодних успіхів.

Російські інформаційні джерела продовжують повідомляти про те, що війська РФ нібито захопили Іванівку і наблизилися до захоплення Тернів. Проте один з російських блогерів зазначив, що в Іванівці тривають активні бойові дії, і назвав інформацію про захоплення Тернів поспішною.

Експерти ISW не мають підтвердження щодо окупації росіянами ані н.п. Терни, ані н.п. Іванівка.

30 грудня у складі оперативно-стратегічного угруповання військ ЗСУ "Хортиця" було зазначено, що 29 грудня російські агресори здійснили напад на Терни за підтримки бронетехніки.

29 грудня в Управлінні охорони північного кордону Державної прикордонної служби України (ДПСУ) повідомили, що на Куп'янському напрямку вдалося відбити російський механізований штурм. Під час цієї атаки, що відбувалася в умовах сутінків, більше 30 російських військових намагалися хвилями прорватися на українські позиції.

30 грудня Артем Лисогор, керівник Луганської обласної військової адміністрації, представив відеоматеріали, на яких демонструється, як Збройні Сили України успішно протистоять російському механізованому штурму, що налічує взвод, у районі Куп'янська.

30 грудня підрозділ Державної прикордонної служби України опублікував відеоматеріали, на яких видно, як протягом останнього тижня (з 23 грудня) українські військові знищили та пошкодили 15 одиниць російської бронетехніки в околицях Кремінної та в зоні Серебрянського лісу.

Російські війська здійснювали наступальні дії поблизу населених пунктів Голубівка, Петропавлівка, Кучерівка, Загризове, Лозова, Степова Новоселівка, Кругляківка, Греківка, Зелений Гай, Копанка, Першотравневе, Надія, Макіївка, Іванівка, Тернів, Ямполівка та Плантонівка 29 і 30 грудня.

30 грудня російські війська продовжували свої наступальні операції на Сіверському напрямку, проте не змогли досягти жодного прогресу.

29 та 30 грудня війська російських окупантів здійснювали атаки в зонах Білогорівки та Золотарівки.

Сили оборони України нещодавно відновили раніше втрачені позиції в центрі Часового Яру. Геолокаційні кадри, опубліковані 30 грудня, показують, як окупанти обстрілюють подрозділи ЗСУ в центрі міста, що показує, що українські захисники просунулися на вулицю Георгія Дубровського в центрі Часового Яру.

Російські військові кореспонденти заявляли, що 30 грудня війська РФ змогли просунутися в район Десята на півночі Часового Яру та взяли під контроль залізничну станцію на північному заході міста, але в Інституті вивчення війни не виявили жодних підтверджень цим повідомленням.

Війська РФ наступали в межах Часового Яру та поблизу Ступочок 29 і 30 грудня.

30 грудня прес-секретар ОСУВ ЗСУ "Хортиця" Віктор Трегубов зазначив, що російські військові здійснюють атаки на міські зони Часового Яру. Вони перетворюють на поле бою канал Сіверський Донець - Донбас та намагаються завдати удару по вогнетривкому заводу, який розташований у самому центрі міста. Цей завод є критично важливою оборонною позицією ЗСУ в Часовому Ярі.

Трегубов зазначив, що ЗСУ продовжують контролювати тактично значущий Вогнетривкий завод і що інтенсивність обстрілів з боку росіян на об'єкт дещо знизилася.

Російський блогер повідомив, що війська РФ намагаються зміцнити свої позиції на вулиці Чернишевського в районі Північний, що знаходиться на півночі Часів Яру, і додав, що Збройні сили України провели дві контратаки.

І українські оборонці, і російські загарбники нещодавно досягли певних успіхів у Торецькому напрямку.

Геолокаційні кадри, опубліковані 30 грудня, показують, що ЗСУ відновили втрачені позиції на вулиці Григорія Сковороди на північному заході Торецька.

Інші геолокаційні знімки, отримані 26, 29 та 30 грудня, демонструють, що російські війська здійснювали просування в північному заході та заході Торецька, пересуваючись вулицями Гірського, 1, Травневою, 2, а також Історичною, Коксовою та Житомирською.

Російський "воєнкор" заявив, що війська Путіна змогли просунутися на 900 метрів до породних відвалів у західному районі Торецька 30 грудня. У той же час інший російський блогер повідомляв про події в мікрорайоні Забалка. Однак Інститут вивчення війни (ISW) не виявив підтвердження цим заявам.

Згідно з наявними даними, 29 та 30 грудня російські війська здійснили напади в околицях Торецька та неподалік Щербинівки.

Російський "воєнний кореспондент" повідомив, що в районі відвалів номер 1 і 10, розташованих поруч із Торецькою шахтою на півночі міста, тривають активні бойові дії.

29 грудня Трегубов заявив про вуличні бої в межах Торецька, та що російські окупанти кидають протитанкові міни по будівлях у Торецькому напрямку.

На Покровському напрямку спостерігалося просування як українських сил оборони, так і російських агресорів.

Геолокаційні знімки, оприлюднені 29 грудня, підтверджують, що Збройні сили України змогли відновити контроль над територією на сході від Піщаного, що розташоване на південь від Покровська.

Нові геолокаційні знімки від 30 грудня свідчать про те, що російські війська зробили значний прогрес на північний захід від Даченського (південніше Покровська) та на захід від Піщаного.

Російські "воєнкори" заявили, що війська Путіна здійснили просування в Покровському напрямку поблизу Баранівки, від Вовкового, та розпочали атаки в бік Котлиного, а також захопили значну частину Новоєлизаветівки. Проте аналітики ISW не виявили підтвердження цим твердженням.

В Міноборони РФ розповідали про захоплення Новоленівки (на північний схід від Новоєлизаветівки), хоча в ISW оцінюють, що росіяни окупували населений пункт станом на 27 грудня.

Російські війська продовжували наступальні операції в районах Воздвиженки, Миролюбівки, поблизу Зеленого, Лисівки, Даченського, Нового Труду, Шевченка, Вовкового, Котлиного, Солоного, Нововасилівки, Новоленівки, Новоєлизаветівки та Українки 29 і 30 грудня.

Нещодавно російські війська зробили невеликий крок вперед на північний захід від Курахового. Геолокаційні знімки, опубліковані 29 грудня, демонструють, що окупанти рухаються в західній частині Сонцівки.

Російський блогер стверджував, що війська РФ просунулися в районі Шевченка та Петропавлівки, а також захопили криту стоянку на захід від Курахового.

29 грудня бригада ЗСУ, що працює в районі Курахового, оприлюднила відео, на якому зафіксовано, як українські безпілотники завдають ударів по двом одиницям російської бронетехніки в цьому напрямку.

Війська РФ продовжували штурми в районі Петропавлівки, Слойванки, Шевченка, в межах самого Курахового, в районі Курахівської ТЕС і в напрямку Дачного 29 і 30 грудня.

Російські окупанти нещодавно просунулися на Вугледарському напрямку. Геолокаційні кадри від 29 грудня свідчать, що війська РФ просунулися на схід від Янтарного (на північний захід від Вугледара) під час механізованого штурму розміром приблизно у взвод.

Російський блогер стверджував, що путінські війська ткож просунулися в полях на північний захід від Успенівки, але в ISW не знайшли підтвердження.

Війська РФ продовжували атакувати біля Успенівки, Костянтинопольського, Янтарного та Костянтинополя 29 і 30 грудня.

Війська РФ нещодавно просунулися поблизу Великої Новосілки. Геолокаційні кадри, опубліковані 30 грудня, показують, що окупанти просунулися на захід від цього населеного пункту.

Російські загарбники продовжували атакувати в районі Времівки та Новосілки, в напрямку Привільного, біля Новодарівки та Нескучного 29 і 30 грудня.

Представник української бригади, яка діяла поблизу Великої Новосілки, заявив, що окупанти намагаються обійти та захопити Велику Новосілку та вийти на стик Донецької, Запорізької та Дніпропетровської областей.

Ні українські, ні російські джерела ISW не надавали інформації про бойові дії в західній частині Запорізької області 30 грудня.

30 грудня російський військовий кореспондент повідомив, що війська РФ нібито нещодавно успішно відбили атаку українських сил поблизу своїх позицій у Кам'янському.

30 грудня українські офіційні джерела повідомили про те, що Сили оборони здійснили ракетний удар по російському командному центру, розташованому в анексованій частині Запорізької області.

В Головному управлінні розвідки Міноборони України (ГУР) розповіли, що українська аеророзвідка виявила розташування російського штабу, а через удар загинули 6 військових РФ і 3 були поранені.

30 грудня Сили безпілотних систем Збройних Сил України повідомили, що в захопленій частині Запорізької області українські військові знищили самохідну артилерійську установку російського зенітного ракетного комплексу "Бук-М1-2".

29 і 30 грудня російські війська продовжували наступальні дії на Дніпровському напрямку та на островах в дельті річки Дніпро, проте не змогли досягти жодних успіхів.

30 грудня капітан третього рангу Дмитро Плетенчук, який є речником Військово-морських сил Збройних сил України, заявив, що численні російські загородження, включаючи затонулі баржі, що охороняють Керченський міст від атак українських морських дронів, можливо, не виконують своїх функцій через несприятливі погодні умови.

Плетенчук зазначив, що залишені протягом 2-3 місяців штормового сезону умови можуть ще більше пошкодити або навіть знищити російські укріплення.

Нагадаємо, раніше у Генеральному штабі ЗСУ у вечірньому зведенні 30 грудня поінформували, що з початку доби на фронті відбулося 153 бойових зіткнень.

Крім того, у військовому керівництві підкреслили, що найскладніша ситуація з точки зору частоти та сили ворожих атак спостерігалася в районах Покровського, Курахового, Лиману та Времівки.

Related posts