Збройні сили України запровадили нестандартний метод застосування кулемета з часів Другої світової війни, - повідомляє BI.


Американський кулемет M2 був обраний для монтажу на українських наземних системах.

В Україні на фронті активно використовується знаменитий американський кулемет M2, відомий також як "Ma Deuce", для протистояння російським військовим силам. Цей кулемет був розроблений Джоном Браунінг наприкінці Першої світової війни, але армія США прийняла його на озброєння лише на початку Другої світової війни. За інформацією з Business Insider, M2 вважається одним з найвідоміших і найтриваліших видів військового озброєння.

"Цей кулемет (за даними УНІАН) пройшов численні етапи модернізації і досі залишається на озброєнні американських та інших військових формувань. Насправді, він є одним із найпоширеніших важких кулеметів у світі на сьогоднішній день. Наразі він також інтегрований в еру робототехніки. Сучасні автономні роботи України, оснащені штучним інтелектом, використовують його для переміщення до позицій противника та проведення атак", - зазначили в матеріалі.

Відомо, що українські військові застосовують безпілотники, оснащені автоматичними гарматами, гранатами та вибуховими пристроями, для вогневого ураження російських сил і знищення їхніх об'єктів.

Численні українські оборонні підприємства, що займаються цією сферою, зупинили свій вибір на кулеметі M2 для озброєння своїх роботизованих систем. Наприклад, компанія FRDM, яка спеціалізується на виробництві дронів і наземних роботів, створила дистанційно керований бойовий наземний транспорт D-21-12, оснащений кулеметом калібру .50", - зазначили в BI.

Відзначається, що даний робот створений для виконання завдань стрільби та моніторингу, а також здатен пересуватися зі швидкістю понад 9 км/год. У квітні цього року було схвалено його використання на бойових дій.

Менеджер з продукту групи FRDM Ігор Кулакевич поділився з Business Insider, що кулемет M2 був обраний через його широке розповсюдження в західних арсеналах, що забезпечує легкий доступ до боєприпасів для нього.

Генеральний директор FRDM Group Вадим Юник підкреслив, що компанія створила свого робота "як реакцію на гостру необхідність знизити ризики для співробітників під час виконання логістичних операцій на передовій".

За його словами, цей робот може бути застосований для вивезення поранених військових, а також служити основою для монтажу зброї. Юник зазначив, що робот вже "підтвердив свою ефективність у бойових умовах".

Як писав УНІАН, армію США масово озброять дешевими гіперзвуковими ракетами для HIMARS. Йдеться про збройову систему Blackbeard Ground Launch (GL), яка використовуватиме технологію гіперзвукових ракет на основі головки самонаведення для ураження чутливих до часу і захищених цілей.

Повідомляється, що початкові льотні випробування Blackbeard заплановані на початок 2026 року. Тестування серійного прототипу з бойовим вогнем передбачається на 2027 рік.

Інформація свідчить про те, що російські війська обладнали захоплену БМП Bradley 30-мм артилерійською установкою, виготовленою в Росії. Можливо, мова йде про гармату 2А72, яка була розроблена в часи СРСР.

Цей вид озброєння розроблено для ліквідації живої сили, легкоброньованих транспортних засобів та повітряних об'єктів, що знаходяться на невеликій висоті.

Related posts