Збройні сили України відновили контроль над позиціями в Торецьку, в той час як російські війська досягли прогресу в околицях Водяного: дані з карт ISW.


Операція Збройних сил України в Курській області.

Згідно з інформацією, 14 жовтня російські війська зуміли повернути контроль над певними ділянками на ключовій українській позиції в Курській області.

Зокрема, російські воєнкори стверджували, що російські війська відбили Товстий Луг (на південний схід від Коренєвого), а один блогер стверджував, що підрозділи російської 11-ї повітряно-десантної бригади відбили Черкаську Конопельку (на південний схід від Суджі). Пізніше блогер стверджував, що не може підтвердити захоплення Черкаської Конопельки. Також воєнкори стверджували, що війська РФ відбили територію на південний схід від Коренєвого в районі Новоіванівки і на південний схід від Суджі в районі Бірки і Плехового.

Проте ISW не знайшов жодних доказів, які б підтверджували ці російські твердження.

Крім того, російський військовий кореспондент стверджує, що інформація про просування росіян до меж Суджі є неправильною. Інститут вивчення війни (ISW) зібрав лише достатньо даних, щоб оцінити, що російські сили знаходяться приблизно за 7 км від найближчої точки на околицях Суджі, хоча насправді вони можуть бути ще ближче.

Російські джерела повідомляли, що збройні сили РФ здійснювали наступальні дії в районах Крем'яного, Любимівки, Зеленого Шляху, Новоіванівки, Фанасіївки та Плехового.

Російські війська, як повідомляється, відбили територію в Глушківському районі (на захід від головного українського виступу в Курській області) 14 жовтня.

Воєнні кореспонденти Росії повідомляють, що російські війська взяли під контроль населений пункт Новий Шлях, що розташований на південний захід від Глушкова, та змусили Збройні сили України залишити значну частину українського виступу на південь від Веселого, який також знаходиться на південний захід від Глушкова. Проте, аналітики ISW не знайшли підтвердження цим твердженням.

За інформацією з російських джерел, українські збройні сили здійснили контратаку в зоні Нового Шляху.

Також російський військовий кореспондент повідомив, що в Курській області розпочався осінній період бездоріжжя, що надає перевагу російським підрозділам, які використовують гусеничні техніки, в порівнянні з українськими колісними машинами. Блогер підкреслив, що брудна погода негативно впливає на бойові дії обох сторін. Раніше аналітики ISW зазначали, що наближення сезону бездоріжжя, ймовірно, вплине на оперативні плани Росії щодо активізації контратак у Курській області, запланованих на 10 жовтня.

Командир чеченського спецпризначенця "Ахмат" Апті Алаудінов 14 жовтня заявив, що російські війська відвоювали приблизно половину території, яку ЗСУ займали в Курській області з початку операції (із серпня 2024 року).

ISW виявив візуальні докази або заяви Росії про те, що російські війська відвоювали приблизно 46% території на українському виступі в Курській області.

Схід України. Операція №1 - Харківська область

За інформацією, 14 жовтня російські сили зробили значний поступ у Вовчанську в умовах триваючих наступальних дій на півночі Харківської області.

Зокрема, російські військові кореспонденти повідомляють про те, що російські війська здійснили наступ уздовж вулиці Короленка на півночі Вовчанська, хоча аналітики ISW поки що не мають візуальних підтверджень цієї інформації.

Операція №2 - Луганська область

Російський військовий кореспондент повідомив про те, що підрозділи 144-ї мотострілецької дивізії РФ просунулися на схід від села Новосадове, яке розташоване на північний захід від Кремінної. Проте аналітичний центр ISW не зміг знайти візуальних доказів на підтвердження цих слів.

Протягом 13 і 14 жовтня противник не припиняв своїх атак:

Операція №3 - Донецька область

14 жовтня, у понеділок, військові сили Росії здійснили наступальні дії на сході від Сіверська в околицях Верхньокам'янського, проте жодних підтверджених змін у лінії фронту не було зафіксовано.

У цей день противник здійснював спроби наступу в районі Часового Яру, проте жодних підтверджених змін на фронті зафіксовано не було.

Російський військовий кореспондент 14 числа повідомив про просування російських військ уздовж траси Т0504 Бахмут-Костянтинівка, на сході від Часового Яру, а також у полях на південний захід від Григорівки. Однак, Інститут вивчення війни (ISW) не знайшов підтвердження цим твердженням.

Аналітики зазначили, що в неділю та понеділок російські війська здійснили наступальні дії в зонах Часового Яру, Оріхово-Васил'ївки та Ступочек.

Геолокаційні знімки, оприлюднені 13 жовтня, демонструють, як підрозділи 132-ої мотострілецької бригади Росії ведуть вогонь по ЗСУ в центрі Торецька. Це вказує на те, що українські сили змогли відновити свої позиції в цій місцевості.

Воєнкор РФ заявив 14 числа, що росіяни просунулися у південній частині Щербинівки (на захід від Торецька), але ISW не виявив підтвердження цієї заяви.

13 і 14 жовтня ворог здійснив наступальні дії в зонах Торецька та Щербинівки.

У понеділок війська Росії здійснили наступальні дії в околицях Покровська, проте підтверджених змін у положенні лінії фронту не зафіксовано.

Загалом, 13 та 14 числа, російські загарбники намагалися наступати:

Російські військові кореспонденти заявляли, що їхні війська досягли успіху в околицях Мирнограда, однак Інститут вивчення війни не знайшов жодних підтверджень цій інформації.

Російські війська 14 жовтня провели посилену механізовану атаку взводу на напрямку Курахово на тлі наступальних операцій у цьому районі.

Геолокаційні кадри, опубліковані 13 жовтня, показують, що українські війська нещодавно відбили механізовану атаку російського батальйону, що складається з 25 бронемашин та п'яти танків у напрямку Курахового. Повідомляється, що ЗСУ знищили сім бронемашин та один танк.

14 жовтня російські блогери продовжували заявляти, що війська РФ взяли під контроль Островське, розташоване на сході від Курахового. Однак Інститут вивчення війни (ISW) ще не отримав жодних підтверджень того, що російські сили повністю захопили це населене місце.

У той же день, 14 жовтня, російські війська здійснили наступальні дії на сході від Курахового, зосередившись на районі Максимільянівки.

Крім того, війська РФ нещодавно підтвердили просування на південний захід від Донецька в районі Вугледару на тлі наступальних операцій у цій районі 14 жовтня. Зокрема, геолокаційні кадри, опубліковані 12 жовтня, вказують на те, що росіяни нещодавно просунулися на північний захід від Водяного (північний схід від Вугледару).

Воєнкори РФ заявили 14 жовтня, що росіяни просунулися на північний захід від Водяного та північний захід від Вугледару, але ISW не виявив підтвердження цим заявам.

Як пишуть аналітики, 13 та 14 числа противник продовжив наступальні операції:

Згідно з інформацією, 14 жовтня підрозділи Росії активізувалися в зоні межі Донецької та Запорізької областей, однак жодних офіційно підтверджених змін на фронтовій лінії зафіксовано не було.

Російські військові кореспонденти повідомили 14 числа про те, що війська РФ здійснили просування на північний схід від Приютного та на північ від Левадного (обидва населені пункти знаходяться на південний захід від Великої Новосілки), проте Інститут вивчення війни (ISW) не зміг підтвердити ці відомості.

"Південний вектор"

У ці ж дні, 13 і 14 жовтня, російські війська здійснили наземні дії на заході Запорізької області, зокрема в районах Роботино, Мала Токмачка (північний схід від Роботино) та Новоданилівка (на північ від Роботино), але жодних підтверджених успіхів не було досягнуто.

Генштаб ЗСУ повідомив 13 та 14 числа, що війська РФ провели наступ на дніпровському напрямку, ймовірно, маючи на увазі східну частину Херсонської області та острови у дельті річки Дніпро.

Related posts