Збройні сили України відновили свої позиції поблизу Сіверська, тоді як противник зміг просунутися в чотирьох напрямках, згідно з картами ISW.


27 грудня тривали бої в межах основного "українського плацдарму" в Курській області, але підтверджених змін лінії фронту не було.

Український батальйон, що знаходиться в Курській області, оголосив, що Збройні сили України зайняли невизначену позицію в цьому регіоні.

Російський військовий кореспондент заявив, що сили РФ здійснюють наступ на північ від Руського Поріччя та Нечаєва (обидва населені пункти розташовані на північ від Суджі), проте у аналітичному центрі ISW не змогли знайти підтвердження цієї інформації.

Російські війська здійснювали наступальні дії на південь від Кругленького, на північ від Мартиновки, а також у лісистих районах поблизу Суджі.

Геолокаційні кадри, опубліковані 26 грудня, показують, що ЗСУ відбили російську механізовану атаку чисельністю приблизно в взвод на захід від Малої Локні (на північ від Суджі).

26 та 27 грудня російські блогери повідомляли, що Збройні Сили України здійснили контратаку на всій території від південного сходу Коренево до півдня Суджі, охоплюючи лінію Леонідово-Гуєво та лісисті зони Суджанського району.

27 грудня російські загарбники продовжили атаки на Харківському напрямку, але не просунулися.

26 та 27 грудня російські медіа повідомляли про те, що війська Володимира Путіна змогли просунутися в районі Стариці, перетнувши річку Вовча. Вони нібито зайняли 80 метрів території у Вовчанську та прагнуть створити плацдарм для подальших військових дій у цьому регіоні. Однак аналітичний центр ISW не зміг підтвердити цю інформацію.

26 і 27 грудня війська РФ вели наступальні операції в районі Липців, Стариці та Вовчанська.

27 грудня російський військовий кореспондент повідомив, що Збройні сили України провели дві контратаки піхоти в складі взводу неподалік Вовчанська.

Російські джерела повідомляли про те, що сили РФ зробили кроки вперед на південний схід від Куп'янська, проте в ISW не виявили жодних підтверджень цієї інформації.

27 грудня Міністерство оборони Російської Федерації оголосило про захоплення населених пунктів Лозова (на південний сході від Куп'янська), Загризове (також на південний сході від Куп'янська) та Іванівка (на північний захід від Кремінної) протягом минулого тижня, з 21 по 27 грудня.

При цьому експерти ISW оцінюють, що росіяни окупували Лозову приблизно 24 грудня, але не спостерігають візуальних доказів того, що війська РФ діють в Іванівці чи в південно-західній частині Загризове.

Зокрема, 27 грудня російські джерела стверджували, що путінські війська просунулися лише до половини Загризового, і що ЗСУ досі контратакують у південній частині населеного пункту.

Блогер, який має зв'язки з Кремлем, заявив, що російські війська залишили свої позиції на північно-східній околиці Куп'янська і переправилися на укріплені території поблизу Петропавлівки (східніше Куп'янська) внаслідок порушення українськими безпілотниками наземних комунікацій РФ. Проте він не надав інформації щодо дати цього відходу.

Російський "воєнкор" також стверджував, що війська РФ перетнули річку Вовча біля Іванівки, але не надав візуальних доказів цього твердження.

Офіцер української бригади, що працювала на Куп'янському напрямку, повідомив про спроби окупантів, які, користуючись темрявою або несприятливими погодними умовами, намагаються досягти Дворічної та переправитися через річку Оскіл.

Війська Російської Федерації продовжували атаки в районах Західного, Лозової, Кругляківки, Богуславаки, Піщаного, Нової Крухляківки, Першотравневого, Копанки, Новоєгорівки, Зеленого Гаю, Надії, Ковалівки, Чернещини, Новосергіївки, Дружелюбівки, Макіївки, Тернів, Торського, Зарічного, Діброви, Платонівки та в лісах Серебрянського.

Збройні сили України нещодавно знову зайняли втрачені раніше позиції на Сіверському фронті. Геолокаційні знімки, опубліковані 26 грудня, свідчать про те, що українські військові просунулися до ділянки з буреломом на північ від Верхньокам'янського, що розташоване на схід від Сіверська.

Російський "воєнний кореспондент" заявив, що підрозділи РФ просунулися на 1 км у напрямку Сіверська та Віймки з південної сторони, однак аналітики ISW не виявили жодних підтверджень цим даним.

26 та 27 грудня збройні сили Російської Федерації продовжували свої наступальні дії поблизу Білогорівки та в напрямку Виїмки.

Російські загарбники здійснювали наступ у бік Часового Яру, проте 27 грудня їм не вдалося просунутися вперед.

Російський блогер заявив, що війська Путіна, нібито, ліквідували позиції Збройних сил України в околицях озера в мікрорайоні Північний (північна зона Часового Яру) та рухаються в напрямку центральної частини цього мікрорайону. Проте в Інституті вивчення війни (ISW) не виявили жодних підтверджень цим твердженням.

Російські війська знову здійснювали напади в районі Часового Яру, а також у околицях Григорівки, Іванівського, Курдюмівки, Кліщіївки, Ступочок, Олександро-Шултиного та Білої Гори.

Українська військова частина, що працює в даній зоні, 27 грудня оприлюднила відеоматеріали, на яких зафіксовано, як Збройні сили України ведуть вогонь по російській бронетехніці в районі Курдюмівки. Вони також повідомили про успішне відбиття механізованої атаки противника в околицях населеного пункту.

Ще одна підрозділ ЗСУ, що працював у зоні Часового Яру, 27 грудня виклав відео, на якому українські військові успішно зупиняють російський механізований штурм, що складався з взводу, неподалік від Іванівського та Кліщіївки.

Російські блогери розповідали, що тривають бої за вогнетривкий завод у центрі Часового Яру.

Недавно військові сили РФ здійснили певний прорив на Торецькому напрямку. Геолокаційні знімки, які були опубліковані між 25 і 27 грудня, показують, що російські війська зуміли незначно просунутися до вулиці Саратовської на півночі Торецька, а також до центрального ринку та вулиці Гірничорятувальної в центрі міста, а також на вулицю Хижняка в західній частині Торецька.

26 і 27 грудня російські війська продовжували свою атаку на місто Торецьк, зокрема в зонах Диліївки та Щербинівки.

Російські сили нещодавно зробили крок уперед на південь від Покровська. Геолокаційні матеріали, зафіксовані 27 грудня, свідчать про те, що агресори досягли східної зони Новоєлизаветівки, що розташована на південь від Покровська.

Український військовий експерт Костянтин Машовець повідомив, що російські війська нещодавно активізувалися, досягнувши Новоєлизаветівки та захопивши території Українки та Новооленівки.

Російські "воєнкори" також стверджували, що путінські війська захопили Українку та Новооленівку та просунулися в районі Лисівки, а також на 1 км біля Даченського.

Український батальйон опублікував кадри, на яких стверджується, що росіяни ведуть моторизований штурм за допомогою однієї одиниці бронетехніки та семи цивільних машин у невизначеному районі на Покровському напрямку.

Армія Російської Федерації не припиняла своїх наступальних операцій поблизу Покровська, а також у районах Воздвиженки, Миролюбівки, Променя, Лисівки, Зеленого, Даченського, Нового Труда, Шевченка, Піщаного, Вовкового, Новооленівки, Новотроїцького, Нововасилівки та Новоєлизаветівки 26 і 27 грудня.

Російський блогер заявив, що ЗСУ контратакували біля Шевченка..

27 грудня російські війська продовжували свою атаку в районі Курахового.

Представник української бригади, що здійснювала операції на Курахівському напрямку, заявив, що російські військові зазнають істотних втрат у особовому складі в цій зоні, внаслідок чого їхні підрозділи втрачають здатність до ведення бою.

Представник українського військового підрозділу повідомив, що російські війська експлуатують бронетехніку далеко від фронтових позицій у цій місцевості. Вони, як правило, застосовують бронемашини для перевезення піхоти до передових ліній, що суттєво контрастує з регулярними механізованими атаками росіян у Курахівському напрямку в період з червня по жовтень.

Російські окупанти продовжували наступальні дії під самим Кураховим, біля Слов'янки і Петропавлівки, в напрямку Андріївки, біля Дачного та Дальнього 26 і 27 грудня.

Не так давно війська Російської Федерації зробили кроки вперед на північний захід від Вугледару. Геолокаційні знімки, які з'явилися в мережі 26 грудня, свідчать про те, що російські сили зайняли позиції на полях на південний схід від Розлива.

Український аналітик Машовець повідомив, що російські війська безрезультатно намагаються перетнути річку Сухі Яли, щоб просунутися в бік Вугледара.

26 та 27 грудня російські війська продовжували свої наступальні дії поблизу населених пунктів Костянтинопольське, Успенівка, Янтарне, Сухі Яли, Зеленівка, Костянтинополь та Розлив.

Нещодавно збройні сили РФ здійснили просування на південний захід від Великої Новосілки. Геолокаційні матеріали від 26 грудня свідчать про те, що окупанти перемістилися на захід від Времівки та перекрили шлях О-0510, що сполучає Велику Новосілку з Гуляйполем.

Український оглядач Машовець заявив, що підрозділи РФ відпрацьовують перерізання наземних шляхів зв'язку в районі Нового Комара та Роздольного. Він додав, що зі сходу та південного сходу у невстановлені райони Великої Новосілки увійшли російські підрозділи, які беруть участь у штурмових діях з метою перерізати трасу О-0510.

Нові геолокаційні знімки, опубліковані 24 грудня, свідчать про те, що Збройні сили України успішно відбили механізовану атаку російських військ, яка складала близько взводу, на схід від Нового Комара.

Російський блогер повідомив, що війська РФ зробили певні кроки на південний захід від Великої Новосілки, наблизившись до українських позицій на північ від Марфополя та на південь від Малинівки. Однак аналітики ISW не змогли підтвердити цю інформацію.

26 і 27 грудня армія Російської Федерації продовжувала атаки в районах Роздольного, Нових Комарів, Времівки та Новодарівки.

27 грудня російські війська продовжили свої наступальні дії на заході Запорізької області, проте не змогли досягти жодних суттєвих успіхів.

26 та 27 грудня збройні сили Росії провели наступальні дії на північний захід від Роботиного, зосередившись на території Новоандріївки та Кам'янського.

27 грудня представник оперативно-стратегічного угруповання військ ЗСУ "Таврія", полковник Владислав Волошин, повідомив, що російські війська почали використовувати безпілотники на Запорізькому напрямку, які закріплені на оптоволоконних кабелях. Ці дрони відрізняються високою стійкістю до українських засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).

26 та 27 грудня російські війська продовжували свої наступальні дії в напрямку Дніпра, зосередившись на островах у дельті. Вони намагалися захопити острів Козацький і атакували острів Великий Потьомкін, однак не змогли досягти істотних успіхів.

Нагадуємо, що в вечірньому звіті Генерального штабу ЗСУ 27 грудня було зазначено, що з ранку того дня на фронті сталося 158 бойових сутичок.

У Силах оборони повідомили, що найбільш напружена обстановка спостерігається на Покровському та Курахівському напрямках. Крім того, ворог проявляв значну активність на Лиманському та Времівському напрямках, а також у Курській області.

Related posts