Магнітні бурі: чи слід очікувати "штормових" умов на вихідних, прогнози погоди
Чи слід очікувати магнітні бурі 4 та 5 січня, а також як захистити своє здоров'я — роз'яснює РБК-Україна (проект Styler).
У найближчі вихідні, 4-5 січня, прогнозуються магнітні бурі середнього рівня інтенсивності (К-індекс 3 - К-індекс 4). В суботу можливе виникнення помірної магнітної бурі, яка може посилитися в неділю, орієнтовно до обіднього часу.
Таке природне явище здатне впливати на стан здоров’я людей, зокрема тих, хто чутливий до коливань у геомагнітному полі.
Слід підкреслити, що всі прогнози експертів є попередніми, оскільки сонячна активність характеризується високою мінливістю та нестабільністю. У зв'язку з цим, прогнози можуть бути оновлені, а щодо серйозних магнітних флуктуацій та потужних магнітних бур завжди публікуються окремі попередження.
Регулярні сонячні спалахи викликають викид значної кількості заряджених частинок, таких як протони і електрони, у космічний простір. Ці частинки мають високу швидкість і здатні легко досягати магнітосфери нашої планети.
Коли ці частинки потрапляють на Землю, вони взаємодіють із магнітним полем нашої планети. Це призводить до виникнення збурень, які науковці іменують магнітними бурями.
Бурі середньої та помірної потужності можуть викликати невеликі погіршення самопочуття, більш потужні призводять до неприємних наслідків у вигляді головного болю та інших проблем зі здоров'ям.
Крім того, інтенсивні магнітні бурі можуть впливати на функціонування різних засобів комунікації, включаючи мобільний зв'язок, радіозв'язок, GPRS та супутникові системи.
Магнітні бурі можуть викликати такі симптоми:
Чутливими до магнітних бур можуть бути літні люди, ті, хто має проблеми із серцево-судинною системою, а також вагітні жінки.
За словами вчених, які вивчають вплив магнітних бур на здоров'я людини, у такі дні дійсно люди частіше скаржаться на здоров'я та звертаються до лікарів за допомогою.
Також, під час одного досліджень доведено, що магнітні бурі впливають на біоелектричні процеси в організмі людини і як наслідок - виникають порушення сну, зниження працездатності та концентрації, можлива підвищена тривожність, дратівливість.
Звертайте увагу на свій водний баланс. Споживайте достатню кількість рідини, щоб запобігти появі головного болю.
Уникайте стресових ситуацій. Займайтеся релаксаційними практиками, такими як медитація або йога.
Забезпечте собі достатній сон. Слідкуйте за режимом сну, щоб ваш організм мав можливість відновлюватися.
Сбалансированное питание. Обирайте легкі та корисні страви.
Зменшіть фізичні навантаження. Виділіть собі більше часу для релаксації.
Свіже повітря. Обов'язково робіть прогулянки та провітрюйте приміщення.