10 ключових уроків, які батьки-міленіали не передають своїм дітям


Міленіали, які з'явилися на світ у період з 1981 по 1996 рік і ще відомі як покоління Y, стали дорослими в епоху змін, що відзначалася поєднанням традиційного та цифрового способів життя. Їхні батьки часто були строгими у вихованні, акцентуючи увагу на досягненні фінансового благополуччя. Наразі вони передають схожі цінності своїм дітям, проте при цьому забувають про кілька важливих аспектів.

Кожне покоління має свої виклики у вихованні дітей та прийнятті рішень, і міленіали не є винятком. За даними видання Your Tango, існують певні аспекти, яких представники покоління Y зазвичай не передають своїм нащадкам.

1. Як досягти самодостатності.

Згідно з дослідженням 2022 року, батьки-вертольоти (надмірно опікуються дітьми), якими часто є міленіали, вважають, що їхній дитині не вистачає самостійних навичок, і тому її потрібно захищати. Автори дослідження стверджують, що надмірно опікувальне батьківство надсилає сигнал про те, що діти "не здатні подолати власні труднощі і потребують постійного захисту від небезпек світу".

Батьки мають піклуватися про емоційні та практичні потреби своїх дітей, але також важливо, щоб діти здобували навички самостійного виконання певних завдань.

2. Невдача - частина успіху

Мілленіали виросли в часи, коли за участь надавали нагороди, і це формування свідомості призвело до страху перед поразкою. Тепер цей досвід передається їхнім нащадкам.

Справжня суть полягає в тому, що невдачі не варто уникати, а слід приймати як частину шляху. Вони є невід'ємною складовою успіху, як зазначила коуч і бізнес-тренер Патріція Магеркурт.

3. Як справитися з неловкими моментами

Як надмірно уважні батьки, міленіали часто прокладають шлях для своїх дітей, намагаючись гарантувати, що вони не зазнають жодних труднощів. В результаті діти не засвоюють важливий набір навичок, який їм знадобиться, коли вони зіткнуться із труднощами у подальшому житті.

4. Цінувати те, що маєш

Батьки покоління мілленіалів часто не навчають своїх дітей основам вдячності. Однак проявлення подяки має значний позитивний вплив на психологічний стан. Дослідження показують, що регулярне вираження вдячності може сприяти покращенню самооцінки та психічного здоров'я, а також забезпечити тривалий позитивний ефект на функціонування мозку.

5. Як розважатися без технологій

Замість того, щоб дати дітям шанс займатися самостійними іграми та розвивати свою креативність, представники покоління міленіалів часто вмикають екрани своїм малюкам при найменших ознаках нудьги чи неприємностей. Як наслідок, їхні діти не вчаться використовувати власні внутрішні ресурси для розваги без технологічних пристроїв.

Безліч наукових досліджень свідчать про те, що надмірне використання екранних пристроїв має негативний вплив на емоційний і психологічний розвиток дітей.

6. Значення витривалості

Захищаючи своїх дітей від можливих поразок, батьки покоління Y, насправді, навчають їх відмовлятися. Саме повторні спроби розв’язати задачі сприяють розвитку навичок у дітей, і цей важливий урок вони не отримають, якщо їхні батьки не продемонструють їм, як важливо незламно долати труднощі.

Діти знаходять впевненість у собі не лише завдяки перемогам, а й завдяки помилкам та розумінню того, наскільки вони можуть бути стійкими.

7. Як справлятися з викликами

Окрім наполегливості, дітям слід навчитися справлятися з труднощами, які неминуче виникають на їхньому шляху до дорослішання. Батьки-міленіали не завжди надають своїм дітям знання про те, як відновлюватися після поразок, що може мати негативні наслідки для їхньої самооцінки.

8. Розвиток незалежності

Батькам важко відпустити своїх дітей у світ і дати їм можливість стати самостійними, проте підтримка їхньої незалежності є ключовим аспектом виховання, адже саме так діти можуть усвідомити свої можливості. Проте, намагаючись зробити життя своїх дітей комфортнішим, мілленіали часто перенапружують себе, що в результаті заважає дітям навчитися вірити у власні сили.

З кожним етапом у житті дітей батьки мають навчитися відпускати, хай навіть зовсім небагато. Маленькі діти повинні знати, що можуть довіряти своїм інстинктам. Підлітки повинні дізнатися, що вони можуть приймати рішення щодо свого майбутнього, наприклад, до якого коледжу вони хочуть піти, чи хочуть вони взагалі піти до коледжу.

9. Винагорода, що відтермінована на майбутнє

Міленіали не вчать своїх дітей цінності очікування того, що вони хочуть. Відкладена винагорода вчить дітей, як бути терплячими та керувати своїми очікуваннями. Вона показує , що не все в житті дається автоматично, просто тому, що вони хочуть цього зараз.

10. Як ризикувати з користю здоров'ю

Роль батьків у житті дітей - бути провідником та захищати їх від шкоди. Однак багато батьків-міленіалів так бояться, що їхні діти можуть постраждати, що не дозволяють їм йти на розумні ризики і зустрічати труднощі віч-на-віч.

Батьки-міленіали не вчать своїх дітей, як ризикувати по-здоровому через свій надмірно опікунський стиль виховання. В результаті їхні діти не вчаться виходити із зони комфорту та робити те, що їх лякає, а це важлива частина дорослішання.

Раніше OBOZ.UA писав про 8 ознак того, що вас виховували батьки, які завжди дбали про ваші інтереси.

Related posts