12 грудня — яке релігійне свято, виконайте одну справу, щоб зберегти свій спокій і благополуччя.
Дізнайтеся, яке церковне свято відзначають в Україні завтра за новим календарем, а також до кого звертаються в молитвах віряни – читайте в статті на ТСН.ua.
Завтра, 12 грудня, в православному календарі день пам'яті святого святителя Спиридона, єпископа Трімитійського. Святий Спиридон народився в III столітті в Трімитії (на Кіпрі) в сім'ї простих, але благочестивих людей. Його батьки виховали його в християнському благочесті, і він сам від раннього віку ирізнявся святістю життя та богобоязливістю. Спиридон був землеробом до свого призначення на єпископство, і його характер був простим та смиренним, з глибоким почуттям віри і турботою про потреби свого народу.
Благочестя Спиридона було визнано, і він був обраний на єпископа Трімитії. Спиридон був знаменитий своєю духовною мудрістю, добротою, благодаттю і чудесами. Відомо, що він проводив велику частину свого часу, турбуючись про бідних і потребуючих, проповідував Христа і звершував див.
Спиридон увійшов в історію Церкви завдяки своїй активній участі в Першому Вселенському Соборі, що відбувся в Нікеї у 325 році. Цей собор був скликаний імператором Костянтином Великим, щоб вирішити суперечливе питання, пов'язане з аріанством, яке ставило під сумнів божественну природу Ісуса Христа. На цьому Соборі Спиридон продемонстрував свою видатну мудрість та глибоку віру, що залишило помітний слід в історії.
Є один знаменитий момент з цього Собору, що стосується святого Спиридона. У ході суперечок між єпископами Спиридон, щоб продемонструвати єдність Святої Тройці, взяв у руки цеглину, зтиснув її, і раптом з'явилися три потоки: один гарячий, один холодний і один теплий. Він пояснив, що це є символом єдності трьох іпостасей Божих: Отця, Сина і Святого Духа.
Святий Спиридон прославився численними чудесами, що стали його спадщиною. Він лікував хворих, допомагав бідним, і навіть здійснював дива над природними стихіями. Його часто згадують за такі акти чудесної допомоги, як заступництво для землеробів, загоєння хвороб і спасіння від стихійних лих.
Один із найвідоміших епізодів — це дивовижне зцілення молодої жінки, яка була прикована до ліжка через тяжку хворобу. Спиридон, простягнувши до неї свої руки і віддаючись молитві, зцілив її миттєво.
Святий Спиридон відзначався великою скромністю і смиренним ставленням до свого служіння. Він не шукав слави і був відомий своєю готовністю служити людям без очікування нагороди. Він помер мирно, оточений благословеннями і шануванням його громади.
Його святість і життя є прикладом служіння Богу і людям через смирення, віру і доброту.
Не варто, за народними прикметами, носити цього дня старі речі, вони притягнуть в ваше життя невдачі та злидні. Також не слід вирушати в далеку дорогу -- нічого путнього з цього не вийде.
Помоліться святителю Спиридону про здоров'я своїх дітей, близьких. Він вважається покровителем тих, кого несправедливо звинуватили. Також він допомагає вберегти від зайвих тривог. Щоб прогнати з життя неспокій і злидні, обов'язково відчиніть вдень вікна.