Андрій Осіпов: "Ми плануємо презентувати аудиторії від 40 до 50 фільмів до завершення року."


Голова комітету Микита Потураєв запевнив у своїй готовності підтримати законодавчі зміни та активно відстоювати фінансування Держкіно на 2026 рік.

Новий голова Державного агентства України з питань кіно Андрій Осіпов розповів про ситуацію навколо Держкіно на засіданні парламентського комітету гуманітарної та інформаційної політики.

Завдяки державному бюджету на 2024 рік, виділеному для Держкіно, Україна зможе провести низку прем'єр. Таку інформацію озвучив Андрій Осіпов під час засідання парламентського комітету з гуманітарних питань та інформаційної політики.

"Ми навіть розробили календар прем'єр, щоб українські фільми не змагалися між собою. До кінця року плануємо презентувати громадськості від 40 до 50 нових стрічок. Однак у 2025 році фінансування було обмеженим. Внаслідок цього ми стикнемося з серйозними наслідками наступного року. Відомо, що в індустрії кіно спостерігається певне охолодження. Отже, 2026 рік є критично важливим для проведення конкурсу проектів," -- зауважив голова Держкіно.

За інформацією Осіпова, завдяки злагодженій роботі Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури і стратегічних комунікацій, нарешті вдалося відновити фінансування. Вже з минулого тижня український кінематограф отримав необхідні кошти, які не надходили протягом майже півроку.

"Одна з основних проблем - це роз'єднання галузі. За місяць проведено понад 80 зум-зустрічей і чимало особистих. Ми намагаємося об'єднатися і працювати як одна кіноспільнота Бюджет на 2026 рік викликає велике занепокоєння", -- сказав він.

На думку Андрія Осіпова, зважаючи на ті завдання, які ставить держава перед Держкіно, це державна агенція має бути зі спеціальним статусом. Закріплення такого статусу в законодавстві дозволить зробити роботу Держкіно прогнозованою.

"Я відчуваю себе продуктивно, коли Держкіно підпорядковане МКСК; це дійсно якісна робота. Однак надання спеціального статусу підкреслить значення кінематографії в сучасному інформаційному середовищі, що дозволить виконувати як офіційні завдання, так і неформальні, які надходять з позначкою ДСК," -- підкреслив Осіпов.

Крім того, я звернувся до комітету та парламенту з проханням прискорити процес ратифікації поправок до законодавства в сфері кінематографії.

Голова комітету Микита Потураєв запевнив у своїй готовності підтримати законодавчі зміни та активно відстоювати фінансування Держкіно на 2026 рік.

"Ми усвідомлюємо, що обстановка є досить складною, і якщо ми не вжитимо заходів, то це може призвести до серйозних труднощів для українського кінематографа. Пропоную разом обговорити питання його статусу," -- зазначив він.

Член комітету Володимир В'ятрович підкреслив, що ситуація з Держкіно продемонструвала, як ефективно діюча державна структура може бути суттєво підірвана через невдалі рішення щодо призначення кадрів.

"Попереднє керівництво зробило все можливе, щоб зупинити діяльність важливої державної установи. Сподіваюсь, що в цій історії буде щасливий кінець. Ми справді будемо вам допомагати", -- сказав він.

Згадаємо, що 30 травня Кабінет Міністрів України призначив Андрія Осіпова, продюсера, автора та керівника Одеської кіностудії, на посаду голови Державного агентства України з питань кіно.

Згідно з інформацією, наданою "Детектором медіа", у липні 2024 року уряд України звільнив Марину Кудерчук з посади голови Державного агентства України з питань кіно. На її місце була призначена її перша заступниця Юлія Шевчук, яка стала виконувати обов'язки тимчасового керівника. З квітня 2025 року ці функції перебрав на себе Максим Александров.

Не так давно з'явилася інформація про те, що Державне агентство України з питань кіно знову підпорядкували Міністерству культури та стратегічних комунікацій. Це рішення стало наслідком його відокремлення, яке було ухвалене урядом у 2021 році.

Related posts