Безшумні та невидимі: військовий виділив ключову перевагу роботизованих собак на полі бою.
Вони здатні досягати територій, куди не можуть добратися безпілотники.
Українські оборонні сили впровадили на фронті новітніх собак-роботів. Про ефективність цих наземних дронів у бойових умовах, їхні функції та переваги в порівнянні з повітряними безпілотниками розповів в інтерв'ю УНІАН прес-офіцер 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу Євген Алхімов.
Він розповів, що роботи-собаки безшумні та непомітні, можуть непогано працювати у міській забудові. До того ж, на відміну від FPV-дрона, у якого зникне аналоговий сигнал, якщо він залетить у підвал, робота-пса можна запустити у підвал з міною та підірвати, або скерувати його для розвідки замість людей.
В цілому, підкреслив військовий, основна перевага роботизованих собак полягає в їх здатності досягати місць, куди не можуть дістатися безпілотники.
"Їх можна надіслати у бік ворожого укриття - направити робота-собаку попереду, щоб штурмова команда мала можливість спостерігати за ситуацією на передовій. Щось подібне з дроном зробити не вдасться. Він може облетіти лінію окопів противника, але з повітря не видно, що відбувається всередині бліндажів. А ось роботів-собак можна відправити прямо туди", - зазначив він.
Крім того, на відміну від повітряних дронів, які сильно шумлять, роботи-пси можуть тихо підійти і записати звук, а це великий плюс для розвідки, зазначив військовий.
Роботизований пес також має можливість переносити вибухові пристрої та знищувати підвали в будівлях. Він здатний встановлювати цільові датчики, на які потім реагує артилерія. Військовий підкреслив, що ці машини можуть витримувати велику вагу.
"Він спокійно несе міну, якийсь медичний вантаж, боєкомплект. На нього можна помістити ящик. 24 кілограми донесе", - розповів він.
За його словами, батареї цього дрона вистачає на 90 хвилин безперервної роботи, проте це може змінюватися в залежності від різних факторів. Аналогічно, радіус дії також варіюється, оскільки багато чого залежить від використання ретранслятора.
Військовий підкреслив, що в даний момент лише одна з груп бригади застосовує собак-роботів, тому робити висновки поки що передчасно. Потрібен певний час, адже це лише старт їхньої діяльності на передовій.
Як писав Forbes, на фронті почали з'являтись БПЛА-носії FPV-дронів, що дозволяє значно збільшити радіус їхнього використання.
Також повідомлялося, що Україна розгорнула нові FPV-перехоплювачі, які у великій кількості збивають російські розвідувальні безпілотники. Росіяни намагаються боротися з ними, розфарбовуючи свої дрони у камуфляжне забарвлення, а коли це не допомагає - пишуть на крилах своїх БПЛА прокльони для українських FPV-операторів.