Біометричний моніторинг на кордонах: Європейський Союз відстрочив впровадження нової системи.
Система не буде активована 10 листопада, як це було заплановано. На даний момент немає нового розкладу, проте існує ймовірність впровадження поетапного процесу.
Євросоюз відкладає запровадження нової біометричної системи контролю в'їзду для громадян країн, які не є членами ЄС. Про це повідомляє Reuters.
Згідно з інформацією, наданою комісаром ЄС з внутрішніх справ Ілвою Йоханссон, запуск системи не відбудеться 10 листопада, як було заплановано.
Вона додала, що нового графіка немає, але розглядається можливість поетапного запровадження.
Відомо, що система в'їзду та виїзду (EES) має на меті створення цифрового запису, який об'єднує проїзний документ з біометричними даними, що підтверджують особу. Це дозволить уникнути необхідності вручну ставити печатки у паспортах на зовнішніх кордонах ЄС. Громадяни країн, які не є членами ЄС, що прибувають до Шенгенської зони, повинні будуть пройти процедуру реєстрації, яка включає зняття відбитків пальців, сканування обличчя та надання відповідей на запитання про мету їхньої поїздки.
Проте, представник німецького міністерства внутрішніх справ повідомив, що три держави, які складають 40% загального обсягу пасажирських перевезень, поки не готові до реалізації системи EES. Він зазначив, що "стабільність і ефективність центральної системи EES, за яку відповідає агентство ЄС EU-Lisa, досі не забезпечено".
EU-Lisa - це агентство, відповідальне за впровадження великомасштабних ІТ-систем в ЄС.
Французьке міністерство внутрішніх справ, у свою чергу, висловило думку, що, незважаючи на впевненість у користі EES, його реалізація повинна бути ретельно підготовлена.
Відзначається, що введення нової системи вже втретє відтермінували. Спочатку планувалося, що вона запрацює влітку минулого року, проте Франція висловила занепокоєння, що це може негативно вплинути на проведення чемпіонату світу з регбі восени минулого року та Олімпійських ігор влітку цього року. Термін введення перенесли на 6 жовтня цього року, а потім ще раз відклали до листопада через побоювання щодо можливих ускладнень з поїздками до ЄС під час шкільного сезону.
Раніше було оголошено, що з 10 листопада Європейський Союз вводить нові вимоги щодо в'їзду до країн Шенгенської зони. При першому в'їзді у громадян будуть збиратися біометричні дані, зокрема відбитки пальців та зображення обличчя. Ця інформація зберігатиметься протягом трьох років, і повторна здача даних не знадобиться.
Передбачається, що реалізація цих змін полегшить процес перетину кордону, підвищить рівень безпеки за рахунок використання біометричних документів, запобігатиме застосуванню фальшивих паспортів, а також допоможе у боротьбі з нелегальною міграцією.