Bloomberg оприлюднив деталі, за яких Збройні Сили України можуть залишити Курську область.
Експерти вважають, що українські військові можуть планувати швидкий відступ з Курщини.
Операція Збройних сил України в Курську вразила союзників України своєю швидкою ефективністю на початкових етапах, спростувавши уявлення про те, що війна зайшла в глухий кут. Цей успіх продемонстрував також, що заяви президента РФ про непохитний захист своїх територій виявилися не більше ніж порожніми словами.
Цю інформацію повідомляє Bloomberg.
Минув уже місяць з моменту прориву українськими військовими кордону РФ, і тепер американські та європейські чиновники задаються питанням про те, якою є кінцева мета України щодо 1300 кв. км російської території, яку контролюють ЗСУ. За даними Bloomberg, деякі союзники побоюються, що Києву доведеться відступити, якщо окупанти здійснять масштабну контратаку.
Поки російські війська здійснюють наступальні дії на сході України, спираючись на свою чисельну перевагу для прориву оборони Києва, деякі європейські посадовці висловлюють стурбованість щодо потенційних значних витрат операції "Курськ". Ці обговорення проходять в умовах анонімності.
Україна тримала своїх союзників в невіданні про плани операції, найбільшого вторгнення в Москву з часів Другої світової війни. Ця кампанія продемонструвала слабкість російської оборони і кинула виклик думці про те, що дворічне вторгнення Путіна перетворилося на виснажливу війну на користь Кремля.
Москва наразі не перекинула значних військових підрозділів зі сходу України для участі в бойових діях у Курську, зосереджуючи зусилля на інтенсивному наступі вздовж лінії Києва навколо важливих логістичних центрів. Представники союзних країн зазначили, що для того, щоб змусити українські сили залишити Курськ, Росії знадобиться істотно більше військ.
Сет Джонс, директор Програми міжнародної безпеки в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні, вказує на відсутність ознак того, що Збройні сили України займаються створенням глибоких оборонних укріплень на контрольованих ними територіях Курщини. Він підкреслив, що українські військові не готуються до тривалої та масштабної оборони. За словами Джонса, Україна, ймовірно, розглядає можливість швидкого відступу, але також не виключає продовження наступальних операцій з метою захоплення нових земель.
Нагадаємо, що міністр оборони Великої Британії Джон Гілі висловив свою думку про те, що наступ Збройних Сил України на Курщині змусив російського президента Володимира Путіна опинитися у "безвихідній ситуації", оскільки він залишив деякі ділянки свого кордону незахищеними.