"Елемент кремлівської стратегії": в ISW розкрили, які мотиви ховаються за провокаційними висловлюваннями Медведєва і як їх використовує Путін.


Військово-політичне керівництво Російської Федерації не зупиняється на використанні агресивної риторики з метою знижувати рівень підтримки військової допомоги США для України. Кремль регулярно залучає до поширення таких меседжів Дмитра Медведєва, заступника голови Ради безпеки Росії.

Заяви Медведєва, які часто мають провокаційний або навіть загрозливий характер, насправді слугують як послання Заходу від диктатора Володимира Путіна. Таку думку висловлено в аналітичному звіті Інституту вивчення війни.

Напередодні, Медведєв прокоментував слова президента США Дональда Трампа щодо відновлення постачання зброї в Україну. Він підкреслив, що Росії слід продовжувати діяти в звичному режимі.

Медведєв оголосив, що Росія планує "просуватися вперед" у реалізації своїх військових завдань. Він також попередив, що російські війська мають намір "відновити контроль над землями".

Аналітики вказали на те, що висловлювання Медведєва мають на меті змалювати західну військову підтримку Україні як безрезультатну у світлі ймовірної неминучої перемоги Росії. У звіті ISW зазначається, що диктатор Путін часто залучає Медведєва для підсилення провокаційної риторики, яка має на меті викликати паніку та страх серед західних політиків, ускладнюючи тим самим процес надання допомоги Україні.

Експерти вважають, що висловлювання Медведєва є складовою частиною більшої кампанії Кремля, спрямованої на посилення контролю над Заходом. Його заяви, ймовірно, є результатом узгодженої інформаційної стратегії, яка була розроблена на високому рівні. Путін міг би легко обмежити його коментарі, якщо б вважав за потрібне, враховуючи тісну координацію офіційних позицій у Кремлі та загальний контроль над російським інформаційним середовищем, включаючи інтернет та засоби масової інформації.

Постійне використання Медведєвим своєї платформи для агресивних заяв, спрямованих безпосередньо проти США та Європи, свідчить про те, що Кремль схвалює і заохочує ці зусилля. Агресивні заяви Медведєва слугують певній меті для Путіна, оскільки вони підштовхують Захід вважати заяви Путіна помірнішими та раціональнішими порівняно з ним і відкривають Путіну простір для більш високих вимог або більш серйозних загроз.

Нагадаємо, що після кількох днів переговорів з радниками та міжнародними лідерами президент США Дональд Трамп прийняв рішення про відновлення військових постачань Україні. Лідер американської адміністрації також розглядає альтернативні варіанти, зокрема, чинить тиск на Німеччину, щоб вона надала Києву свою батарею системи ППО Patriot.

Згідно з інформацією OBOZ.UA, 3 липня відбулася телефонна розмова між Дональдом Трампом та російським лідером Володимиром Путіним. Розмова тривала близько години, під час якої Путін заявив, що Москва відкрито налаштована на переговори, але при цьому "наполягатиме на досягненні всіх цілей спеціальної військової операції".

Related posts