Через Реал Банк, що належить Курченку, Бюро економічної безпеки України виявило схему відмивання коштів, пов'язану з Коломойським. Ось подробиці розслідування.


Схему з легалізації екс-власником ПриватБанку Ігорем Коломойським понад 4 млрд грн було організовано за участю Реал банку, підконтрольного одному з підсанкційних олігархів -- Сергієві Курченку, який перебуває в міжнародному розшуку.

Цю інформацію оприлюднило Бюро економічної безпеки (БЕБ), посилаючись на результати досудового розслідування, проведеного його детективами. "Щоб замаскувати джерела незаконно здобутих фінансів, Коломойський влаштував внесення неправдивих даних у бухгалтерські записи банків, які були під його контролем," – повідомили у БЕБ.

Заявляється, що Коломойський, як стверджують, вносив готівку на свій рахунок у ПриватБанку, після чого ці кошти продавалися Реал банку. Далі, за допомогою фальсифікації ряду банківських операцій з підприємствами, що знаходяться під контролем, та зняття частини готівки, намагалися замаскувати реальне залишок коштів на рахунках банку.

"У результаті згаданих операцій відбувалося приховування нестачі готівкових грошових коштів у звітності НБУ на кінець банківського дня. Встановлено також, що реалізація схеми маскування незаконного походження грошових коштів тривала впродовж двох років", -- зазначили в БЕБ.

Бюро економічної безпеки України повідомило, що детективи органу виділили матеріали досудового розслідування, пов'язані з Ігорем Коломойським, в окреме кримінальне провадження. У документі йдеться про завершення розслідування за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема: ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 200 (незаконні маніпуляції з банківськими документами), ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 (відмивання коштів), а також інші статті, що стосуються відмивання грошей. Крім того, були зафіксовані порушення, пов’язані зі службовим підробленням (ч. 2 ст. 366) і привласненням майна (ч. 5 ст. 191). Захисту надано доступ до матеріалів досудового розслідування для ознайомлення.

Оперативний супровід справи здійснює Служба безпеки України, тоді як процесуальне керівництво перебуває під контролем прокурорів Офісу генерального прокурора.

Раніше надходили новини про те, що Ігор Коломойський вже близько року утримується в ізоляторі СБУ. 21 серпня 2024 року Бюро економічної безпеки завершило розслідування стосовно цього олігарха за чотирма статтями Кримінального кодексу України. Детективи виділили матеріали досудового розслідування Коломойського в окремий кримінальний процес, про що було офіційно повідомлено. Перелік звинувачень виглядає наступним чином:

Наразі триває слідство щодо інших учасників організованої та керованої Коломойським групи. Йдеться про незаконні дії з банківськими документами під час фактичного невнесення підозрюваним 5,8 млрд грн до каси банку, а також заволодіння понад 5,3 млрд грн, які в подальшому були легалізовані. Частина безпідставно зарахованих на особисті рахунки Коломойського грошей була сформована за рахунок кредитних коштів підконтрольного банку. Зокрема це понад 2 млрд грн.

Крім того, детективи підтвердили, що бізнесмен організував схему, через яку було заволоділи понад 3,3 млрд грн Укрнафти, а також учасників угод щодо спільної інвестиційної діяльності. У процесі досудового розслідування з'ясувалося, що Коломойський створив умови для привласнення коштів акціонерного товариства, уклавши фіктивні контракти на виконання робіт, які насправді не були реалізовані. За інформацією БЕБ, він зумів легалізувати понад 4 млрд грн, отриманих незаконним шляхом. Матеріали досудового розслідування надані стороні захисту для ознайомлення.

21 серпня 2024 року Олексій Мартинов, бізнес-партнер Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова у групі Приват, вирішив звернутися до суду. За його словами, він дізнався, що частина його активів була реалізована без його відома та погодження. "Я наразі працюю над підготовкою судових документів, адже планую відстоювати свої інтереси в правовому полі", – зазначив Мартинов. Він також додав, що Геннадій Боголюбов, інший співвласник групи, уникнув зустрічі з ним.

Related posts