Огляд ситуації на фронті від ISW: де окупаційні сили зробили поступ (візуалізація)
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) проаналізували голонвні зміни на лінії зіткнення за останні дні.
Російські військові здійснили наступ на північний захід від Кремінної, на південний схід від Часового Яру, в Торецьку, а також на південний схід від Курахового. Додатково, активність спостерігається в Курській області та, ймовірно, на північний схід від Великої Новосілки.
Цю інформацію подає свіжий звіт американського Інституту дослідження війни (ISW).
Російські війська 20 і 21 листопада продовжували наступальні операції поблизу Вовчанська і Стариці, але не зробили жодного підтвердженого просування. 21 листопада російський Z-воєнкор заявив, що окупанти просунулися поблизу багатоповерхівок у Вовчанську, але ISW не знайшло підтвердження цієї заяви.
Речник українського "Харківського" угруповання військ підполковник Євгеній Романов заявив, що погіршення погодних умов заважає російським військам приховувати пересування мотострілецьких підрозділів на полях через втрату листя, а передбачувана сніжна погода дозволить українським силам стежити за слідами російських військ.
Згідно з даними ISW, 21 листопада російські війська здійснили новий поступ на північний захід від Кремінної, продовжуючи свої наступальні дії вздовж лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні матеріали, опубліковані в цей же день, підтверджують, що російські збройні сили нещодавно закріпилися в центральній частині Тернів, що розташовані на північний захід від Кремінної.
21 листопада російські Z-воєнкори заявили, що окупанти завдали удару по українському понтонному мосту через річку Сіверський Донець у напрямку Лиману (на захід від Кремінної). Інший російський пропагандист стверджував, що росіяни завдають авіаударів по українських позиціях у Тернах, потенційно для того, щоб допомогти російським наземним атакам у цьому районі.
Ані російські, ані українські джерела не інформували про бойові дії на Сіверському фронті.
Не так давно російські війська здійснили просування на південний схід від Часового Яру і продовжили свої наступальні дії 21 листопада. Геолокаційні відео, опубліковані 19 листопада, вказують на те, що підрозділи 6-ї мотострілецької дивізії (3-й АК) Росії нещодавно перетнули ділянку каналу Сіверський-Донець у Донбасі, розташовану на захід від Кліщіївки.
21 листопада один з російських пропагандистів оголосив, що війська окупантів, які діють в районі Оріхово-Василівки, досягли тактичного прогресу у напрямку Слов'янська, і що російські сили розташовані на відстані менше ніж 24 кілометри від цього міста.
Російські сили продовжують активні бойові дії в околицях Торецька. Геолокаційні знімки, оприлюднені 14 та 21 листопада, демонструють, що війська РФ змогли просунутися в центральній частині Торецька.
21 листопада російські сили зберігали активність у наступі на Покровському напрямку, однак не змогли досягти жодних успіхів у просуванні.
Нещодавно російські війська зробили кроки вперед на південний схід від Курахового, в рамках активних наступальних дій у цьому регіоні 21 листопада. Геолокаційні матеріали, опубліковані 20 та 21 листопада, свідчать про те, що російські сили просунулися в полях на південь від Курахового і, ймовірно, захопили населенний пункт Дальнє.
Російські війська продовжували штурм на північний схід від Курахового в районі Сонцівки та Зорі; на північ від Курахового біля Берестків; біля самого Курахового; на схід від Курахового біля Максимілянівки; і на південь від Курахового біля Дальнього.
Нещодавно українські війська здійснили наступ на північ від Вугледара в контексті нещодавніх атак Росії в північно-східному напрямку від цього міста. Геолокаційні матеріали, опубліковані 20 листопада, демонструють, що українські сили змогли закріпитися на полях на північ від Богоявленки, розташованої на північ від Вугледара. Водночас, дані, оприлюднені 13 листопада, свідчать про просування російських військ на північ від Антонівки.
Російські військові, ймовірно, здійснили просування на північний схід від Великої Новосілки в умовах безперервних атак поблизу цього населеного пункту 21 листопада.
21 листопада російські сили продовжували свою атаку на північний схід від Великої Новосілки, зокрема в районі Роздольного, а також поблизу самої Великої Новосілки та на північний захід, в зоні Новодарівки.
ISW оцінює, що російські війська можуть спробувати флангувати українські позиції у Великій Новосілці зі сходу та посилити тиск на Велику Новосілку з півдня, щоб змусити Україну вийти з населеного пункту та забезпечити подальше просування РФ до південно-західного краю Донеччини.
21 листопада російські військові сили продовжували свої наступальні дії в Запорізькій області, зокрема на північ від Роботиного, поблизу Оріхова, Малої Токмачки та Новоданилівки, а також на північний захід від Роботиного, в районі П'ятихаток. Проте їм не вдалося досягти жодного прогресу.
Раніше Аліна Михайлова розповіла, чому ЗСУ змушені відступати на фронті.