Два держави мають намір виготовляти протипіхотні міни для власних потреб та для України.


Литва та Фінляндія планують у наступному році запустити виробництво протипіхотних мін, які будуть використовуватися для власних потреб, а також постачатися Україні у зв'язку з військовою агресією з боку Росії.

Про це повідомили Reuters представники країн, пише "Європейська правда".

Фінляндія та Литва, дві держави, що мають спільний кордон з Росією, висловили намір вийти з Оттавської конвенції, яка забороняє використання протипіхотних мін. За словами представників урядів, виробництво таких мін може розпочатися після завершення шестимісячного періоду виходу з угоди.

"Ми плануємо інвестувати сотні мільйонів євро в придбання протитанкових та протипіхотних мін. Це буде істотна сума," - зазначив Кароліс Алекса, заступник міністра оборони Литви.

За його словами, буде замовлено десятки тисяч протипіхотних мін, а то й більше.

"Одним із джерел постачання буде наша національна промисловість. Наша промисловість може їх виготовити", - запевнив Алекса.

Після налагодження виробництва Литва зможе розпочати експорт мін до інших держав, включаючи Україну, повідомив Вінцас Юргутіс, очільник Асоціації оборонної промисловості Литви.

Голова фінського парламентського комітету з оборони Хейккі Аутто висловив думку, що країна повинна розвивати власне виробництво протипіхотних мін.

"Ця система озброєння є надзвичайно ефективною та фінансово доцільною," - підкреслив він.

За його словами, Фінляндія має можливість відправляти протипіхотні міни до України.

"Допомога Україні є не лише нашим правом і обов’язком, а й критично важливим аспектом для забезпечення безпеки самої Фінляндії", - підкреслив Аутто.

За його словами, до приєднання до Оттавського договору в 2011 році Гельсінкі мала понад мільйон протипіхотних мін.

Фінські оборонні підприємства Nammo Lapua, Insta та Raikka повідомили представникам парламентського комітету з оборонних питань про свій інтерес до виробництва мін. Інша компанія, Forcit Explosives, висловила готовність до обговорення потенційних можливостей співпраці з військовими структурами.

На запитання, чи почне Латвія виробництво протипіхотних мін, міністерство оборони країни не дало чіткої відповіді, але зазначило, що латвійська оборонна промисловість "має необхідні потужності, а металообробна галузь є високорозвиненою".

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур повідомив, що в його країні наразі не передбачено придбання протипіхотних мін у найближчій перспективі.

Конвенція з Оттави 1997 року стала об'єктом підвищеної уваги через військовий конфлікт Росії з Україною, особливо в тих країнах, що межують з Росією і побоюються подальшої агресії з її боку.

У березні Польща, Литва, Латвія та Естонія оголосили про своє рішення вийти з міжнародної конвенції, посилаючись на загрозу для країн-членів НАТО, які мають спільні кордони з Росією та Білоруссю.

Недавнє рішення Фінляндії про вихід з угоди призвело до того, що Норвегія стала єдиною європейською державою на кордоні з Росією, яка не має наміру наслідувати приклад своїх партнерів.

Related posts