Європа, за словами експерта, не має наміру повертати українців назад в Україну після завершення війни: песимістичний прогноз.


В Європейському Союзі вони займаються вирішенням важливої проблеми - нестачі працівників.

За даними прогнозу Національного банку України, українці, ймовірно, продовжать емігрувати як цього, так і наступного року. Андрій Гайдуцький, експерт з міграційної політики, у своєму інтерв'ю для ZN.UA зазначив, що на ці процеси впливають як макроекономічні, так і мікроекономічні фактори.

По-перше, існує висока різниця в оплаті праці в Україні та в країнах, куди виїжджають наші громадяни. Так, у Польщі вона у чотири рази більша, у Британії - в сім, у Німеччині - вісім, у США - у 12. Це мотивує людей до виїзду за кордон.

Другий макрочинник полягає в тому, що розвинені держави продовжують підтримувати нових українських емігрантів. При цьому допомога більше не надається тим, хто прибув два-три роки тому, а перенаправляється на підтримку "новачків". Такі дії урядів цих країн спрямовані на збільшення числа нових працівників, споживачів та платників податків. Протягом трьох років повномасштабної війни багато країн навчилися ефективно інтегрувати українських мігрантів на користь своїх економік, - підкреслив Гайдуцький.

До мікрокомпонентів він зараховує:

Вважає, що інші держави не зацікавлені у поверненні українців, оскільки в Європейському Союзі вони вирішують важливу проблему - нестачу робочої сили. Ця ситуація виникла через низький рівень народжуваності, еміграцію власного населення, а також через збільшення частки людей похилого віку в суспільстві.

Як приклад він навів Чехію. Через брак робочої сили вона недоотримує понад 230 мільярдів крон, або 4,5% ВВП країни. Подібна ситуація склалась у більшості країн економічного блоку.

"Тому нині українці для них є справжнім порятунком, який допомагає стабілізувати ринок праці. Крім того, варто згадати про США та Канаду, які за останні три роки прийняли більше 800 тисяч українських мігрантів. Ці країни, немов потужний магніт, готові прийняти всіх, хто не зміг адаптуватися в Європейському Союзі, адже умови для інтеграції в Америці значно простіші", - підкреслив Гайдуцький.

Окрім цього, наші біженці лише розпочали свій міграційний шлях: деякі з них приступили до навчання, інші вже влаштувалися на роботу, а деякі зосереджуються на накопиченні коштів для майбутнього бізнесу в Україні.

Проте раптом хтось висловлює думку, що біженцям слід: "Залишити все і повернутися додому". Це абсолютно суперечить принципам економічного циклу. Це можна порівняти з ситуацією, коли вагітній жінці на початку першого триместру пропонують: "А чому б вам вже не народити?". Якщо використовувати цю аналогію, то українські біженці наразі знаходяться лише на початку свого міграційного шляху. Весь міграційний цикл, як правило, триває від 3 до 15 років і залежить від особистих цілей кожної людини, - зазначив фахівець у галузі міграційної політики.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що від початку масштабної агресії країна втратила 3,5 мільйона робочих місць, що еквівалентно приблизно 30% економічного потенціалу.

"Ніхто не стикався з таким завданням: повернути 7,5 мільйона осіб... У нас є 10,8 мільйона пенсіонерів. Якщо нам не вдасться повернути 7,5 мільйона та вивести з тіні всіх платників податків, перед нами постане серйозна проблема: як забезпечити наших пенсіонерів", - зазначив президент Володимир Зеленський.

Ветеран Збройних сил США та автор Адріан Боненбергер висловлює думку, що примус України прийняти мир на умовах, вигідних Росії, може призвести до значної еміграції українців.

На його думку, укладення миру за російськими умовами може призвести до того, що від 8 до 12 мільйонів людей, якщо не більше, опиняться в Європі та США, не маючи жодних перспектив повернення.

Related posts