Єврокомісар повідомив, що наступного року Європейський Союз має намір виробити мільйони боєприпасів для України.


Наступного року ЄС надасть Україні близько 30 мільярдів євро.

Єврокомісар з оборони та космічних питань Андрюс Кубілюс оголосив, що держави Європейського Союзу планують у 2025 році виробити близько 2 мільйонів артилерійських боєприпасів для Збройних сил України.

В коментарі для hromadske він зазначив, що в даний час їхнє виробництво становить лише 20-25% від необхідної кількості зброї, тоді як решту доводиться імпортувати з-за кордону. Для того щоб збільшити обсяги виробництва, потрібні замовлення від урядів Європи, чого наразі не вистачає. Як пояснив Кубілюс, без довгострокових контрактів з виробниками військової продукції не слід сподіватися на те, що Європа зможе суттєво наростити випуск зброї та боєприпасів для України.

"Фінансові ресурси з бюджету Європейського Союзу не дозволено витрачати на придбання зброї для України. Встановлено ряд обмежень щодо інвестицій у військову промисловість поза межами ЄС. Проте, фінансування закупівлі озброєнь може бути здійснене за рахунок коштів Європейського фонду миру або заморожених активів Росії," - зазначив він.

За словами єврокомісара, наступного року ЄС надасть Україні близько 30 мільярдів євро і Київ зможе самостійно вирішити, куди їх направити. Також Євросоюз зараз впроваджує механізм, який дозволять інтегрувати український військово-промисловий комплекс у європейську оборонну промисловість.

Міністерство оборони США підписало угоду з компанією Williams International на суму 253,7 мільйона доларів, що передбачає розширення виробництва ракет, зокрема в контексті програм військової підтримки України.

Згідно з інформацією, наданою УНІАН, в 2025 році Україна очікує отримати приблизно $38 мільярдів міжнародної фінансової підтримки.

Німеччина надала Україні значний обсяг військової підтримки. У цей пакет увійшли танки, ракети, безпілотники, різноманітні боєприпаси, гранатомети та інші види озброєння.

Related posts