Гібрид курки та голуба: неймовірна птиця знайшла собі "спа" у човні полярників.
Сніжниця вважається найбільшим наземним створінням на території Антарктики.
Українські полярники зафільмували біля станції "Академік Вернадський", на острові Галіндез, незвичайну подію - єдиний "сухопутний" антарктичний птах сивка біла влаштував собі "лазню" у воді, яка скупчилася в човні, накритому брезентом. Вчені кажуть, що називають цього гарного білосніжного птаха гібридом курки з голубом.
"Якщо ти єдиний птах в Антарктиці, що не занурюється в океан, але все ж обожнюєш водні розваги, то можна освіжитися… у човні дослідників", - зазначають у Національному антарктичному науковому центрі України.
Зокрема, мова йде про сивку білу, відому також під назвою "сніжниця". Цей птах не має плавальних перетинок на своїх лапах, тому веде суто наземний спосіб життя. Проте, навіть їй потрібно "купатися". Як зазначають дослідники, вода відіграє важливу роль у очищенні птахів від бруду, паразитів і бактерій. Якщо не забезпечити регулярне очищення пір'я, в ньому можуть оселитися шкідливі організми, що призводять до інфекцій і захворювань.
У центрі повідомили, що для купання сивки зазвичай віддають перевагу калюжам та природним заглибленням у скельних породах. Проте птах, який потрапив у поле зору дослідників, обрав незвичне місце - "ночви" в човні українських полярників, що був накритий брезентом.
"Такий цікавий момент зафільмувала метеорологиня 29-ї УАЕ Валентина Гарбарчук", - уточнили у науковому центрі.
Зазначається, що, оскільки сніжниця не занурюється в океан, вона є найбільшим наземним ссавцем Антарктики, хоча її максимальна довжина становить лише до 40 см.
"Полярники жартують, що це гібрид курки з голубом. І не лише через колір та розмір: сивка не полишає околиці "Вернадського" весь рік, навіть в сувору антарктичну зиму. Тож для учасників експедицій - це найбільш звична антарктична птаха, яку можна побачити щодня", - пояснили вчені.
Як повідомляло агентство УНІАН, українські науковці, які працюють в Антарктиці поблизу станції "Академік Вернадський", під час своїх досліджень зробили лунку в льоду, і їх чекала несподіванка - з крижаної води з'явився тюлень. Дослідники вийшли на лід в протоку Стелла-Крік, де пробили отвір для збору водних зразків, необхідних для біологічних експериментів. Проте, ще до того, як вони встигли очистити лунку, з'явився тюлень Ведделла.
Тварина випливла, подихала та сховалася під воду. Так повторювалося кілька разів, тож науковці відійшли від лунки, щоб не заважати несподіваному гостю. Тюлені Ведделла пристосовані до життя в умовах Антарктики й здатні затримувати подих та залишатися під водою майже півтори години поспіль. Щоб ковтнути повітря, ці тварини використовують тріщини в кризі або ж самі прогризають отвори, а цей вирішив скористатися лункою.