Гібридні напади Росії на Чехію перетворили 2024 рік на один із найважчих для нації, згідно з інформацією розвідки.

Гібридні дії Росії перетворили 2024 рік на "один із найбільш викликових у новітній історії Чеської Республіки з точки зору забезпечення безпеки".
Згідно з інформацією, яку наводить Укрінформ, цю заяву зробив голова Служби інформаційної безпеки країни Міхал Коуделка, про що повідомляє The Guardian.
У своєму щорічному звіті Служба інформації безпеки (BIS) повідомила, що Росія "продовжує зусилля щодо відновлення своїх розгалужених шпигунських мереж" під прикриттям дипломатичних функцій свого посольства в Чехії.
Окрім власних офіцерів, російські розвідувальні служби також залучили інших осіб, зокрема білоруського шукача притулку, який отримував винагороду в криптовалюті від російського ГРУ за поширення проросійських матеріалів.
Чеське контррозвідувальне відомство також попередило про зростання кількості випадків вербування людей "без прямого зв'язку з Росією" з організованих злочинних груп через застосунок Telegram.
Відзначається, що російські рекрутери активно націлювалися на економічно незахищених мігрантів з-за меж Європейського Союзу. У цьому контексті російські спецслужби часто залучали посередників, що призводило до ситуацій, коли нові працівники навіть не усвідомлювали, що їхні зусилля спрямовані на користь Росії.
У звіті зазначається, що таким особам часто довіряють різноманітні завдання – від "транспортування осіб або вантажів, фіксації на фотографіях та відео чутливих об'єктів... до підпалу".
Зокрема згадується торішній підпал автобусного депо Клічов у Празі громадянином Колумбії, якому запропонували заробити гроші через Інтернет.
Як повідомляв Укрінформ, у Чехії в березні на комплексі Poličské strojírny стався вибух на складі боєприпасів, зайнялася пожежа.
У травні минулого року міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський викликав посла Росії Олександра Змєєвського у зв'язку з кібератаками на чеські установи та критичну інфраструктуру.