Міністр закордонних справ Литви звернувся до Сполучених Штатів з проханням сприяти звільненню литовських громадян, які перебувають у в'язниці в Білорусі.

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс повідомив, що звернувся до американських представників з проханням про підтримку в звільненні литовців, які опинилися в ув'язненні в Білорусі.
Цю інформацію повідомляє LRT, передає "Європейська правда".
Будріс підкреслив, що не стане розкривати деталі, проте підтвердив, що це було "ключове питання для обговорення".
"Я розпочав з обговорення інтересів Литви та наших намірів забезпечити спокій для наших громадян. Це те, чого ми прагнемо," - підкреслив він.
Литовський мовник нагадав, що в результаті угоди, укладеної між США та Білоруссю у червні, з в'язниць країни було звільнено 14 політичних в'язнів. Серед них опинився відомий опозиційний діяч Сергій Тихановський, який зараз проживає у Литві.
Будріс сказав, що розмовляв зі спеціальним посланником США Кітом Келлогом та іншими членами американської делегації як перед їхнім від'їздом до Білорусі, так і після їхнього повернення.
"Не хочу заглиблюватися в деталі стосовно намірів наших американських партнерів, проте ми ясно окреслили позицію Литви та її інтереси. Що стосується наших громадян, які незаконно перебувають в ув'язненні в Білорусі, їх слід звільнити, і ми активно працюємо над цим питанням," - зазначив міністр.
Будріс також підкреслив, що Вільнюс досі не отримав жодної реакції від Білорусі стосовно російського безпілотника "Гербера", який на початку липня порушив повітряний простір Литви. Міністр вважає, що така ситуація є вкрай небезпечною.
На його переконання, білоруська влада повинна усвідомлювати, "з ким вона взаємодіє і які можуть виникнути наслідки".
"Цього разу в операції використовували макет безпілотного літального апарату, який мав виконувати роль мішені та тестувати систему протиповітряної оборони. У наступному випадку він може бути обладнаний вибухівкою, або ж впасти без вибуху, або продовжити політ і завдати шкоди. Це може призвести до ескалації конфлікту, якої ми всі намагаємося уникнути," - зазначив Будріс.
21 червня Келлог прибув у Мінськ і провів зустріч з Олександром Лукашенком, який самопроголосив себе президентом Білорусі.
Під час візиту Келлога Білорусь прийняла рішення звільнити одного з найвідоміших політичних в'язнів країни, Сергія Тихановського, який провів за ґратами понад п'ять років.