Греція висловила своє незадоволення через введення Німеччиною контролю на кордоні.


Прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс розкритикував рішення Німеччини запровадити контроль на своїх кордонах, заявивши, що такий крок поставить під загрозу Шенгенську зону.

Цю інформацію Міцотакіс озвучив під час зустрічі з канцлером Австрії Карлом Негаммером у Відні, як зазначає Euractiv, передає "Європейська правда".

Міцотакіс підкреслив, що в умовах контролю за мігрантами реалізація Пакту ЄС щодо міграції та притулку повинна мати найвищий пріоритет.

"Грецький прем'єр-міністр висловив думку, що впровадження логіки ситуативних винятків із Шенгенської зони, а також встановлення прикордонного контролю, може негативно вплинути на свободу пересування громадян і зашкодити основним досягненням Європейського Союзу."

Міцотакіс підкреслив, що Греція інвестує великі кошти в захист своїх кордонів, що отримує підтримку з боку Європейського Союзу, і ця допомога "має тривати далі".

Коментуючи обстановку в Німеччині, грецький лідер зазначив, що йому не належить завдання вказувати жодній країні-члену ЄС, які переваги вона повинна пропонувати та яку соціальну політику реалізовувати.

"Сьогодні в Європі існують держави, які притягують не лише нелегальних іммігрантів, але й біженців, які вже отримали статус у одній з європейських країн і мають законне право на переїзд до іншої європейської країни", - зазначив він.

"Це питання, яке повинно хвилювати саму Німеччину, і, звісно, ми не маємо права вказувати, яким чином має бути організована соціальна система," - зазначив він.

Афінські місцеві медіа наводять слова урядових представників, які заявляють, що "Німеччина сама спровокувала проблему", пропонуючи вигідні умови для мігрантів. Вони також підкреслюють, що "тепер їй слід самостійно знайти рішення, не перекладаючи тягар на інші держави-члени ЄС".

Греція вже багато років перебуває на передовій у питаннях міграції, активно відстоюючи ідею обов'язкового розподілу мігрантів та біженців серед країн ЄС. Проте, її пропозиції не знайшли відображення у новій редакції Пакту ЄС щодо притулку та міграції, оскільки північні держави Європейського Союзу, зокрема Німеччина, висловилися проти таких ініціатив.

Нагадаємо, що 29 серпня, в умовах суспільного обговорення теракту в місті Золінген, німецький уряд ухвалив новий комплекс заходів, спрямованих на регулювання міграції та надання притулку.

У понеділок міністр внутрішніх справ Німеччини повідомила про відновлення контролю на кордонах з усіма сусідніми країнами.

Related posts