ISW: Операція в Курській області спонукає Росію до обміну військовополоненими.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) зробив висновок, що українська діяльність у Курській області, ймовірно, підштовхує Росію до активнішої участі в процесі обміну військовополоненими.
Джерело: Інститут вивчення війни (ISW)
Деталі: 18 жовтня між Україною та Росією відбувся обмін військовими, при цьому кожна сторона передала одного свого полоненого. Це вже четверта така операція з моменту початку української діяльності в Курській області, що розпочалася в серпні 2024 року.
19 жовтня президент України Володимир Зеленський оголосив, що Україні вдалося повернути 95 військових, які були в полоні.
Серед повернениних, зокрема українські військовослужбовці, які на початку 2022 року захищали "Азовсталь" у Маріуполі, українські нацгвардійці, військовослужбовці Держприкордонслужби України та інші українські військові.
18 жовтня Міноборони Росії заявило, що російська влада також повернула 95 російських військовополонених і що Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) виступили посередником в обміні.
В Українському координаційному штабі, що займається лікуванням військовополонених, повідомляють, що численні українські солдати, які повернулися з полону, страждали від серйозних хвороб і важких травм, а також зазнали значної втрати ваги внаслідок тортур та нестачі їжі під час перебування в російському полоні.
Раніше ISW зазначав, що частота обміну військовополоненими між Україною та Росією значно зросла з початку української операції в Курській області 6 серпня, причому обидві сторони обміняли загалом 267 військовополонених кожна під час трьох окремих обмінів.
У період з 1 січня по 6 серпня 2024 року Росія і Україна здійснили всього три обміни військовополоненими.