Конотоп виступає яскравим прикладом впливу центральної влади на регіональні процеси.


Конотоп, місто в Сумській області, яке зазнало шкоди від нічної повітряної атаки з боку Росії 12 вересня, стикається з фінансовими труднощами, що ускладнює відновлення водопостачання в житлових будинках та проведення технічної експертизи їх стану.

Цю інформацію озвучив міський голова Артем Семеніхін під час інтерв'ю на телеканалі "Київ24".

Після російської атаки у Конотопі зібралась сесія міської ради, на якій депутати вирішували де взяти гроші на ліквідацію наслідків обстрілу. Грошей бракувало навіть на закупи дизпалива для генераторів, а місто залишилось без електорергії та води.

В даний час тривають активні роботи — ми робимо все можливе. Я не певен, звідки знайдемо фінансування для цього, — підкреслив мер Артем Семеніхін. — Нам терміново потрібно виділити кошти для оцінки технічного стану будівель... Тому наразі ми не можемо стверджувати, чи можливе заміщення вікон і чи безпечно пускати людей туди. Хочу надіслати привіт депутатам Верховної Ради, які ухвалили неадекватний закон, що призвів до скорочення фінансування місцевих бюджетів. Як наслідок, ми опинилися в ситуації, коли не маємо грошей для закупівлі пального для водоканалу, аби забезпечити населення водою в необхідних обсягах.

Нагадаємо, в ніч на 12 вересня росіяниа атакували Конотоп безпілотниками.

Як повідомляла ДСНС, за попередньою інформацією, осколкові поранення отримали 14 цивільних, серед них дитина.

"У багатоквартирних житлових комплексах та на об'єктах інфраструктури сталися пожежі. Постраждали освітні та медичні установи, гаражі, автомобілі та інші будівлі," - зазначено в повідомленні відомства.

Рятувальні служби діяли на кількох локаціях одночасно, і всі пожежі були оперативно згашені.

Першим відгукнувся на потребу Конотопа мер Києва Віталій Кличко. "Спілкувався з Артемом Семеніхіним - мером Конотопа. Російські варвари системно обстрілюють і знищують місто. Київ вже готує і терміново відправить найнеобхідніше в якості допомоги (заява від 12 вересня - Gazeta.ua). Зокрема, дизпаливо для генераторів, бо ситуація з енергопостачанням обʼєктів життєзабезпечення в Конотопі критична. А також - матеріали для скління, деякі будматеріали. В першу чергу, для відновлення пошкоджених навчальних закладів. Держава кошти у міст вилучає: і ПДФО, і "військове" ПДФО, і "силове" вигадала. А тепер громади, зокрема прифронтові, вимушені самотужки і практично без коштів забезпечувати своє виживання", - обурюється Віталій Кличко.

Конотоп, розташований на Сумщині, протягом останніх ста років опинився на межі двох світів — на перетині західної та східної культур, де прогресивні ідеї зустрічаються з консервативними поглядами. Це місце можна порівняти зі своєрідною компасною картою світогляду.

Це місто, яке славиться козацькою історією, стало ареною знаменитої Конотопської битви у 1659 році. У сучасності, всього за 100 кілометрів від російського кордону, Конотоп не раз дивував своїми національно свідомими кроками. Наприклад, у 2015 році місцеві жителі вразили всю країну, обравши мером представника "Свободи" Артема Семеніхіна замість екс-регіонала. А на початку 2021 року Конотоп став предметом уваги російських ЗМІ, коли там було оголошено про плани встановлення пам'ятника Степану Бандері, що стало справжнім викликом для сусідів! Після початку повномасштабного вторгнення російських військ у Конотопі запустили науково-дослідницький проект під назвою "Ревізія Конотопської сотні 30-40-х років XVIII століття". Ця робота включає в себе тексти унікальних документів – ревізій Конотопської сотні.

Саме в Конотопі протягом 2023 - 2024 років під завивання сирен повітряної тривоги науковці, літератори та військові презентували перші томи "Ревізій".

Вивчення родоводу нащадків козацьких сімей Конотопської сотні слугує основою для глибшого усвідомлення власної ідентичності та підвищення впевненості у своїй неповторності. Ці дослідження дозволяють яскравіше відстежити історичні паралелі між героїчними боротьбами минулого за незалежність від московитів і сучасною жорстокою війною.

"Я б відзначив такі ж самі звірства і знущання", - зазначив чернігівський історик - генеолог, упорядник досліджень Олександр Тригуб.

Отже, в Конотопі, що на Сумщині, яка героїчно протистоїть окупаційній загрозі і щодня страждає від обстрілів російської артилерії та ракет, голос історичної справедливості та українського козацького духу звучить ще більш потужно, ніж століття тому.

До чого ми згадали ці фрагменти та цю свободолюбиву козацьку особливість одного з прикордонних міст півночі України? А для того, що про форпости нашої держави, тим більше в період війни влада мала б більше дбати, мати своєрідні унікальні плани підтримки, особливо фінансової, а не вичавлювати все, що мало б належати Конотопу, згідно плану розгорненої децентралізації.

Related posts