Літній наступ Росії наближається до свого піку, згідно з даними ISW.


Протягом кількох місяців Росія планувала літній наступ у 2024 році.

Загарбники для цього збирали значні резерви та ресурси. Однак за кілька місяців ці ресурси значно скоротилися після виснажливих боїв. Про це у новому огляді повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Згідно з інформацією аналітиків, у травні 2024 року російські збройні сили планували сформувати угруповання з незадіяних оперативних резервів, яке могло налічувати до 70 тисяч військових. Це угруповання мало на меті здійснення наступальної операції на північних територіях Харківської області. Крім того, передбачалося створення резервів для літнього наступу Центрального військового угруповання на місто Покровськ.

В ISW вказують, що Російська Федерація понесла суттєві втрати в цих резервуарах під час наступальних дій на Харківщині, на Покровському напрямку, а також при охороні Курської області, куди вступили Збройні сили України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вороги активізувались на Лиманському напрямку

Аналітики зазначають, що під час механізованих атак по всій фронтовій лінії, особливо в західному секторі Донецької області, російські війська зазнають значних втрат важкої бронетехніки. Вірогідно, що Росія накопичила значну кількість технічних засобів для здійснення цих штурмів. Проте дефіцит довгострокових запасів техніки може стати більш помітним у міру збільшення втрат, що, в свою чергу, може спонукати військове керівництво Росії переглянути доцільність продовження такої інтенсивної боротьби.

Продовження здатності Росії підтримувати наступальні операції на північному сході та сході України ослаблює необхідність перекидати частини до Курської області, а також значні втрати. Аналітики зазначають, що, скоріше за все, Росія скорочуватиме активність на менш пріоритетних ділянках фронту, ніж буде знижувати атаки рівномірно вздовж усієї лінії бойового зіткнення.

"Очікується, що російська наступальна кампанія влітку 2024 року досягне свого піку в найближчі тижні та місяці. Проте, російські війська можуть продовжувати здійснювати наступальні дії в значно менш активному режимі по всій території України. Таким чином, вони сподіваються, що постійний тиск з їхнього боку не дозволить ЗСУ накопичити необхідні сили та ресурси для відновлення ініціативи на всьому фронті", - зазначається в статті.

Related posts