Нова мобілізація: які "закриті можливості" очікують на ухилянтів у найближчому майбутньому.


Згідно з інформацією від юристів, в Україні зростає кількість випадків, коли суди призначають ув'язнення за порушення законів, що регулюють мобілізацію.

В Україні зросла кількість ухилянтів, які засуджені судами до реальних строків відбування покарання.

Про це в коментарі для ТСН.ua повідомив адвокат Роман Сімутін, який зокрема знається і в питаннях мобілізації.

За його інформацією, кількість подібних вироків збільшилася в кілька разів. Як правило, суди призначають порушникам мобілізаційних норм покарання у вигляді трьох років ув’язнення. Юристи зазначають, що така судимість, навіть після завершення терміну покарання, часто стає перешкодою для колишніх засуджених у різних сферах життя.

"Загалом особи з кримінальним минулим не мають можливості працевлаштуватись на державні посади. Аналіз ситуації свідчить про те, що якщо раніше суди виносили реальні терміни покарання лише у 10-15% випадків, то нині цей показник зрос до 50-60%. Це означає, що значно зросла кількість людей, які отримують реальні терміни ув'язнення", - зазначає Сімутін.

У свою чергу, Сергій Старенький, колишній керівник Державної пенітенціарної служби та адвокат, зазначає, що особи, які отримали реальні терміни ув'язнення, відбувають свої покарання в закладах з загальним рівнем безпеки.

"Раніше цей тип установи називали загальним режимом. Це стандартна колонія без посиленого контролю. Щодо зростання числа вироків із реальними термінами покарання, існувала позиція Верховного суду. У ній вказується, що умовний термін покарання не відповідає меті справедливості. На думку суду, інші громадяни можуть отримати хибний сигнал — ухилившись від військової служби, вони фактично не несуть відповідальності. Це створює враження, що ухилення може повторитися. Тому й спостерігається збільшення кількості вироків, де застосовуються реальні терміни", — зазначає Старенький.

За даними адвокатів, незважаючи на те, що кількість таких засуджених зростає, судимість скоріш за все матиме вплив в подальшому на їхнє життя.

"Якщо говорити про те, чи зможе така особа з судимістю займати посаду на державній службі, то скоріш за все - ні. Робота в правоохоронних органах також для нього буде зачинена. Як і все, що пов'язано з державною таємницею. На державній службі та в правоохоронних органах проводиться службова перевірка до 5 коліна. Але якщо говорити про приватні підприємства, то тут все буде залежати від роботодавця. В приватному секторі ситуація м'якше. Інших якихось обмежень для людини немає", - каже адвокатка Катерина Аніщенко.

Адвокат Андрій Межирицький, який теж неодноразово коментував тему мобілізації, також каже, що в Україні є деякі посади, на які колишній засуджений не зможе потрапити.

"Для доступу на державну службу треба надати довідку про відсутність судимості. Така довідка формується станом на сьогодні. Якщо людина буде претендувати на роботу в ДБР, НАБУ, інших правоохоронних органах, то там буде проводитись повна перевірка і буде замовлятись повна довідка. І ось там інформація про судимість буде, після чого з'являться обмеження", - каже Андрій Межирицький.

Related posts