Морозні температури охоплять Україну: в яких регіонах очікується найбільша холоднеча.
Проте, протягом нового робочого тижня в Україні кількість снігу та дощів зменшиться. Проте, не слід очікувати, що температура почне підвищуватися – зима продовжить тримати свої позиції. Погодні умови не перестають дивувати, а синоптики вражають своїми прогнозами: сезони більше не будуть такими, як раніше, і варто забути про традиційні ознаки їхньої зміни. Якою буде погода у вівторок, 26 листопада, і яким обіцяє бути перший місяць зими?
Чи порадує різдвяними морозами та новорічними кучугурами сніжку - читайте в ексклюзиві TSN.UA.
В Укргідрометцентрі попередили українців про морози, сніг та ожеледицю на початку тижня. З настанням останнього тижня осені погода в Україні стає типово зимовою. У вівторок, 26 листопада, в країні очікуються суттєві температурні коливання та подекуди складні погодні умови. На більшій частині території України очікується суха погода, однак вдень на крайньому сході та в Криму можливий невеликий мокрий сніг. Сніг із дощем імовірний у трьох областях: на Закарпатті; у Запорізькій, Донецькій та Луганській областях. Найхолодніше вночі буде в Чернігівській та Сумській областях, до -7 градусів, і в Києві - до -6 градусів. "Мінус" у межах -5 покажуть термометри в Черкаській та Кіровоградській областях. Нічний мороз імовірний і на півдні. Вдень максимальні +5 очікуються у Львівській області, навіть на півдні буде вдень до +4 градусів. Найхолодніше вдень буде на півночі, у Чернігівській та Сумській областях, до -3. У Києві погода втримається така, як і днем раніше: буде без опадів, вночі -4...-6, вдень -1...+1 градусів.
Цього тижня в Києві очікується похмуре небо. Хоча більшість днів обійдеться без значних опадів, іноді можливий сніг. У вівторок, 26 листопада, синоптики обіцяють ясний ранок, проте ввечері хмари закриють небо. Температура вночі знизиться до -3°C, а вдень підніметься до +1°C. У середу, 27 листопада, погода залишиться хмарною до вечора. Вранці стовпчики термометрів покажуть -5°C, а вдень температура підвищиться до +1°C, з можливістю невеликого снігу в окремих районах. У четвер, 28 листопада, вночі температура підвищиться до 0°C. Ранок зустріне киян хмарами, але вдень можливі прояснення. Опадів не передбачається, а термометри покажуть +3°C. П’ятниця, 29 листопада, обіцяє хмарну погоду без опадів, з південно-східним вітром. Температура коливатиметься від 0°C до +2°C впродовж дня. У суботу, 30 листопада, погода залишиться без опадів, хоча небо буде затягнуте хмарами. Температура повітря варіюватиметься між 0°C і +2°C. В неділю, 1 грудня, з настанням зими очікується похолодання, при цьому сніг не передбачають, а температура підніметься лише до -1°C.
Нагадаємо, що у першій декаді листопада на заході спостерігалася дещо холодніша погода, лише у перші дні декади тут було дуже тепло як для початку листопада. Надалі, через атмосферний фронт, погода змінилась - температура знизилась і відмічалися сильні пориви вітру. У більшості днів середні добові температури повітря були близькими до норми або дещо нижчими від неї. У найбільш холодні дні температура повітря були нижчою за норму на 4-5 градусів, в окремих районах на заході - навіть на 6-8 градусів. Через антициклон упродовж декади було сухо, лише в окремих районах північно-східних та Одеської областей пройшли незначні опади. 3-5 листопада, а на півдні -- 8-10 листопада, відбувся перехід середньої добової температури повітря через +5 градусів у бік похолодання, почався період "передзим'я". Такі строки закінчення осені виявилися близькими до середніх багаторічних показників. У більшості днів другої декади листопада в Україні спостерігалася нестійка погода. Середня добова температура коливалась від показників вищих за норму до слабких нічних морозів. На сході було тепло, середня температура в цей період відповідала початку листопада, на заході була дещо нижчою від норми. В останні дні другої декади через атмосферні фронти погода погіршилася - спостерігалися опади, іноді значні, -- дощ, мокрий сніг та сніг, пориви вітру до 15-23 м/с. Місцями спостерігалася ожеледь, ожеледиця та налипання мокрого снігу.
Осінь вже прощається з нами, і тому прогнози погоди на грудень 2024 року в Україні викликають все більший інтерес серед населення. Останні кілька років зими в Україні характеризуються відносно м’якою погодою, без значних снігових заметів. Очікується, що зима цього року не стане винятком. Кандидатка географічних наук Віра Балабух раніше зазначила, що зима 2024-2025 буде теплою. Протягом трьох зимових місяців в Україні можливі епізоди сильних холодів, але вони будуть нетривалими. У грудні 2024 року температура повітря, ймовірно, буде на кілька градусів вищою, ніж у грудні минулого року. Більшість днів температура коливатиметься близько 0°C, а вночі може знижуватися до невеликих мінусових значень. Вдень температура залишатиметься в плюсовій зоні, але не надто високою. Згідно з інформацією Віри Балабух, минула зима була в середньому на 1,5 градуса теплішою, ніж три десятиліття тому, що свідчить про вплив глобального потепління, яке, на думку вчених, зумовлене людською діяльністю. Кількість парникових газів зростає, і, очевидно, повернення до колишніх умов не варто очікувати.
"До кінця століття температура підніметься на 2,5-5 градусів, і українцям, схоже, взагалі доведеться забути, як виглядає сніг"
Тож і 2025 рік демонструватиме саму цю тенденцію -- збільшення зимових температур.
Проте час від часу ми все ще будемо відчувати короткі епізоди звичних для нас холодів, викликані арктичними масами повітря.
Саме це явище призводить до несподіваного, а іноді й помітного "мінусу". Проте на інтенсивні снігопади розраховувати не варто. Якщо й відбудуться опади, то вони, скоріше за все, будуть у формі вологого снігу, який швидко розтане, або ж, ще гірше, перетворяться на зимовий дощ. Тож не слід очікувати морозної та сніжної зими у 2025 році.
За інформацією портал Wisemeteo зима 2024-2025 років також буде теплішою, ніж зазвичай, а опади частіше випадатимуть у вигляді дощів.
Зима настане 2 грудня, коли температура знизиться до -1 градуса.
У найтепліші дні грудня та в лютого температура сягатиме 13 градусів тепла -- нечувані раніше показники.
"Траплятимуться й холодні дні, рекордом стане січень, коли повітря на короткий час охолоне до мінус 17 вночі"
Опади очікуються у вигляді дощу та мокрого снігу, але, за прогнозами, вони не будуть сильними. А от небо захмарюватиметься доволі часто -- і нам доведеться звикати до похмурої "європейської" зими. Загалом грудень більше нагадуватиме колишній листопад: вдень і вночі температура відходитиме від нуля лише на кілька градусів в обидва боки. На Новий рік прогнозують від +4 до +8, дощитиме. У січні кілька днів стовпчики термометра покажуть -6-8 градусів, але здебільшого легкий мороз приходитиме лише вночі. Вдень на нас чекають невеликі температурні гойдалки: від +4 до -3. Лютий також не виправдає свою назву і буде м'яким. А після 15 лютого навіть поверне на весну, стовпчик поповзе вгору. Зменшиться кількість захмарених днів, частіше виглядатиме сонце. Температура зберігатиметься на рівні від + 3 до -5 (вночі). Чи виправдаються довгострокові прогнози -- покаже зима, тож час поставитися до неї серйозно, не чекати на її поблажливість і запастися теплими речами.
Згідно з прогнозом від Wisemeteo, перший зимовий місяць підтвердить думки синоптиків про поступове глобальне потепління. Погода на межі сезону осені та зими залишить тих, хто сподівається на мороз та засніжені краєвиди, в очікуванні до початку січня. Загалом, грудень у Києві буде похмурим, більше нагадуючи листопад, а сонце з'явиться, напевно, лише напередодні Нового року. Температура коливатиметься в діапазоні від 8 градусів тепла до 3 градусів морозу вдень, а в найхолодніші ночі не впаде нижче -5. Але в цьому прогнозі є й свої плюси: навіть у помешканнях з батареями, які не працюють на повну потужність, збережеться комфортне тепло. Ті ж, хто використовує індивідуальне опалення, матимуть можливість трохи заощадити на комунальних витратах. Перші десять днів грудня обіцяють сиру прохолодну погоду з частими, хоча й незначними, опадами у вигляді дощу або снігу. 8, 9 та 10 грудня очікується короткочасне підвищення температури до 8-11 градусів тепла, але, на жаль, сонячних днів не передбачається. Друга декада місяця, з 11 по 20 грудня, принесе помірне зниження температури – вдень вона коливатиметься від 4 градусів тепла до нуля, а вночі опускатиметься максимум до -3. У цей період опади, ймовірно, будуть у вигляді дощу, тому парасолька та дощовик виявляться кориснішими, ніж зимовий одяг. Різдвяні та новорічні свята нарешті принесуть морози, здебільшого вночі, іноді до -5 градусів. Святвечір, Різдво та переддень Нового року обіцяють невеликі опади, небагато сонця та денну температуру близько нуля, що свідчить про те, що зима ще не визначилася зі своїми правами. Загалом грудень у столиці буде навіть теплішим, ніж торік, що дозволить киянам відчути себе справжніми європейцями, адже Західна Європа вже давно звикла до м'якішого та вологішого клімату. Тож нехай похмура погода не стає на заваді втіленню наших планів і пошуку позитиву в кожному дні.
Раніше повідомлялося, що 26 листопада в Україні очікується ймовірність паморозі. Згідно з інформацією синоптикині Наталки Діденко, опади у формі снігу та мокрого снігу можливі лише в нічний час на сході країни, а також ввечері у вівторок на крайньому заході України.