Не є "питанням існування": Польща висуватиме свої вимоги для приєднання України до Європейського Союзу.
Тема Волинської трагедії має велике значення для польської сторони.
Вступ України до Євросоюзу не є "питанням виживання", а тому Польща може висувати свої умови. Про це заявив міністр оборони цієї країни Владислав Косіняк-Камиш, якого цитує Interia.
За його словами, питання Волинської трагедії важливе для польської сторони, є частиною найбільш справедливого підходу у контексті вступу України до ЄС.
Польський урядовець підкреслив, що це питання не є передумовою для надання військової або гуманітарної підтримки, адже мова йде про людські життя. Косіняк-Камиш вважає, що таким чином Польща може допомогти в досягненні поразки Росії у війні.
"Приєднання до Європейського Союзу не є питанням існування для України; це відкриває нові горизонти для розвитку та збільшення валового внутрішнього продукту. Це наш шанс. Ми здатні висувати вимоги для цього прогресу, і, окрім тих умов, які пропонує ЄС, ми можемо також визначити свої етичні та історичні вимоги стосовно Волині," - зазначив міністр.
В останніх числах липня Косіняк-Камиш висловив думку, що Варшава повинна пред'явити Києву ультиматум: Україна не зможе стати частиною Європейського Союзу, якщо не розв’яже "Волинське питання".
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський наголошує, що ця тема зможе залишитися у минулому лише після проведення ексгумації та належного поховання загиблих на Волині.
Міністр закордонних справ Польщі у 2018-2020 роках Яцек Чапутович різко розкритикував політику чинного уряду щодо України, назвавши її "політикою гієни".
"Вчинки гієни можуть забезпечити ведмедю певну вигоду - сподіваймося, що ми не зустрінемося з ним віч-на-віч, і будемо молитися, щоб інші не впроваджували подібну політику щодо нас," - висловив своє занепокоєння колишній міністр.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що відомство готове вести діалог з польськими колегами щодо спільної історії, включаючи Волинську трагедію.