Ти не вибираєш гурток, а гурток вибирає тебе: біженка підкреслила важливу відмінність між позашкільною освітою в Україні та Німеччині.


У Німеччині дуже розвинена система позашкільних занять для учнів. У великих містах існує дуже багато різних гуртків для дітей і заняття у них майже безкоштовні.

Цю інформацію подала Поліна Новікова, українська біженка, що переїхала до Німеччини через збройний конфлікт. Наприклад, в Баварії, де вона нині живе разом із сім'єю та працює вчителем, активно розвиваються футбол та хокей.

"Баварія асоціюється з футболом і хоккеєм. У нашому невеликому містечку також є льодова арена, де займається місцева хокейна команда. Крім того, у нас є величезний стадіон для футболу," - поділилася вона.

Проте в маленьких містах існує проблема з частотою занять у гуртках, які зазвичай проходять лише раз на тиждень. Натомість в Україні часто є можливість відвідувати секції три або навіть чотири рази на тиждень. Додатково, вибір гуртків у малих містах значно вужчий у порівнянні з великими населеними пунктами.

"Я б хотіла, щоб у дітей було більше можливостей для вибору секцій. Наприклад, у нас подовжений день триває до 16:00, є невеликий креативний гурток, в якому займаються різними ручними роботами, вирізають, готують ароматні олії для салатів — ідей багато. Є спортивний гурток з настільними іграми та ще один творчий. Але всі ці гуртки мають досить аматорський характер. Знайти гурток з англійської мови, паркур або конструювання з LEGO практично неможливо. Звісно, в великих містах такі можливості є, а в малих населених пунктах ситуація просто катастрофічна. Тут не ти обираєш гурток, а гурток обирає тебе," — поділилася думками Новікова.

Гуртки для дітей у Німеччині дуже доступні - якщо дитині подобається займатися, а батьки не можуть оплатити, вона все одно відвідуватиме заняття і про гроші ніхто не питатиме.

"Наприклад, мій син грає у великий теніс, і що важливо сказати, це все доступно, майже безкоштовно, тобто в Києві я б ніколи не змогла собі таке дозволити. А тут навіть я у 37 років пішла займатися тенісом, бо зрозуміла, що не зможу від цього відмовитися. Також є плавання. Але якщо в Україні ми звикли відвідувати заняття три-чотири рази на тиждень, то проблемою всіх гуртків у нашій місцевості є те, що вони раз на тиждень", - додала українка.

Повне інтерв'ю з Поліною Новіковою читайте на OBOZ.UA у суботу, 21 грудня.

Першу частину бесіди з Новіковою можна знайти за цим посиланням.

Як зазначалося на OBOZ.UA, українська біженка повідомила, що у німецьких школах учні рідко використовують мобільні телефони. Зазвичай, їх беруть із собою лише для того, щоб зв’язатися з батьками. У середніх школах існують спеціальні контейнери, куди підлітки складають свої гаджети.

Related posts