Протягом року жоден учень не вивчає ''5+10''. Українка розповіла про свій досвід навчання сина в школі за методикою Монтессорі: на заняттях дозволяється перекусити та навіть відпочити на підлозі.
Освітня експертка Ольга Ульріх, яка проживає в США, поділилася своїм досвідом щодо навчання в школах, що працюють за методикою Монтессорі. Ця система освіти акцентує увагу на індивідуальному підході до кожної дитини. Наприклад, якщо учень першого класу вже засвоїв додавання складних чисел, йому пропонують більш складні завдання, що дозволяє рухатися далі у навчанні. У противному випадку, якщо школярам протягом року доведеться постійно повторювати прості приклади, як, наприклад, 5+10, вони можуть швидко втратити інтерес до навчання.
У ексклюзивному інтерв'ю OBOZ.UA Ульріх поділилася своїми думками. Вона зазначила, що в системі Монтессорі учням надається більше можливостей для самостійності, але при цьому вони виявляють високу організованість.
"Якщо дитина в першому класі вміє додавати складні цифри, то не сидить, чекаючи на інших. Їй окремо дають інші завдання, і вона йде далі. Для мого сина навчання - це постійний челендж. Якщо він цілий рік вчитиме "п'ять додати десять", йому просто стане нецікаво, бажання вчитися зникне. Різниця в тому, що в школі за системою Монтессорі школярам дається більше свободи, і за рахунок цього вони більш організовані", - ділиться Ульріх.
Вона ділиться інформацією про те, що у школі її сина заняття стартують о 8 ранку, причому спершу викладаються найскладніші дисципліни. Це пояснюється тим, що вважається, що саме в перші дві години навчання учні найкраще сприймають нову інформацію. Окрім того, дітям дозволено пересуватися по класу або навіть виходити на вулицю, щоб погратися, попити води чи перекусити під час уроків.
Незважаючи на це, методика Монтесорі акцентує увагу на формуванні самодисципліни. У цьому процесі не вчитель, а самі учні визначають, які теми вони будуть вивчати. Після виконання кожного завдання діти ставлять галочки, що дозволяє педагогу відстежувати їх прогрес.
Методика Монтессорі - що це таке? Це підхід, який надає дитині можливість вільно досліджувати навколишній світ. Я не стверджую, що слід віддавати малюка в такі заклади до трьох років і платити за це великі гроші, але важливо дотримуватися принципів цього стилю виховання: уникати яскравих іграшок, обирати максимально натуральні матеріали, і дозволяти дітям, навіть у святковому вбранні, стрибати в калюжі. Звісно, є певні правила, які потрібно дотримуватися, і дитина повинна їх знати. У методиці Монтессорі, безперечно, акцентується увага на дотриманні дисципліни та встановлених норм. - підкреслює Ульріх.
Експертка також поділилася, що коли діти зі школи Монтессорі прийшли на день народження її сина, вони були більш слухняними. Так, зі звичайної школи діти могли без дозволи зайти у її кімнату, хоч їх просили цього не робити.
Раніше OBOZ.UA повідомляв, що одна з українок виділила головну відмінність між освітніми системами України та США.