Новорічні свята 2025 року. Як виглядають центральні ялинки в українських містах (фото)


РБК-Україна презентує огляд найяскравіших новорічних ялинок у містах України.

Одним з ключових символів святкування Нового року та Різдва є ялинка. Звичай прикрашати це дерево бере свій початок більше ніж 2000 років тому. У ті часи люди вірили, що всі дерева мають добрі сили і що в них мешкають добрі духи. Щоб умилостивити цих духів та здобути їхню прихильність, вони вішають на гілках подарунки та частування.

Головну ялинку держави урочисто відкрили 6 грудня. Вона була встановлена на Софійській площі завдяки фінансовій підтримці меценатів. Ця штучна ялинка висотою 15 метрів має білий колір, що "асоціюється з початком світлого і чистого шляху". Святкове дерево оздоблено двома тисячами іграшок та двома кілометрами гірлянд.

Основна ялинка України (зображення: Віталій Носач, РБК-Україна)

У центральній площі міста Ірпінь, що в Київській області, з'явилася новорічна ялинка. Поряд з нею площа була оздоблена святковими вогнями. Крім того, навколо головної ялинки розмістили кілька маленьких ялинок, що додали атмосфері ще більше святкового настрою.

Ірпінська ялинка (фото: facebook.com_IrpinCityCouncil)

У Бучі головна ялинка знайшла своє місце на центральній площі Київської. Як і для головної ялинки держави, бучанську прикрасили завдяки щедрій підтримці місцевих меценатів. Святкове дерево отримало прикраси з минулорічних свят.

Головна ялинка Бучі (джерело: facebook.com thebuchacity)

У Дніпрі розмістили новорічні ялинки на чотирьох різних місцях. Зокрема, їх можна знайти в парках Новокодацький та Шевченка, а також у Прибережному та Західному скверах.

У Дніпровській міській раді повідомили, що святкове відкриття новорічної ялинки в Новокодацькому парку відбудеться 27 грудня. Під час заходу буде організовано коротку концертну програму.

Ялинка у місті Дніпро (фото: dniprorada.gov.ua)

Головну ялинку Харкова знову розмістили на станції метро "Університет". До початку повномасштабної війни це дерево займало своє місце в Центральному парку. Цього року на площі 6 метрів встановили штучну ялинку. Крім того, комунальні служби прикрасили ще дві станції метрополітену - "Історичний музей" і "Наукова".

Харківська ялинка (фото: Getty Images)

Головна ялинка Львова була дарована сім'єю Підвірних із села Бірки, що в Львівській області. Цьогорічне святкове дерево має висоту близько 16 метрів і налічує приблизно 20 років. Ялинку оздобили яскравою ілюмінацією, а на її верхівку помістили протитанковий "їжак".

Львівська новорічна ялинка (джерело: facebook.com_lviv.adm)

Уже третій рік поспіль головну ялинку міста Суми фінансують місцеві підприємці. Цього року новорічна красуня розташувалася поруч із фонтаном "Садко". Крім ялинки, в місті з’явилися святкові інсталяції та фотозони для мешканців та гостей.

Сосна в Сумах (джерело: facebook.com_kordonmedia)

Цьогоріч головну ялинку Одеси встановили на вулиці Дерибасівській. Штучне дерево належить місту. Висота одеської ялинки - 20 метрів. Окрім новорічної красуні, у місті традиційно встановили новорічні фігури, біля яких можна зробити фото.

Головна ялинка в Одесі (зображення: Getty Images)

У центрі Полтави, на Театральній площі, встановили головну міську ялинку. Цього року її поставили за кошти меценатів. Висота ялинки - близько 10 метрів. Поруч зі святковим деревом працює благодійний ярмарок.

Основна ялинка Полтави (зображення: poltava.to)

У Кропивницькому вже третій рік поспіль на площі перед міською радою прикрашають 12 ялинок. Ця площа також перетворилася на "різдвяне містечко", де мешканці та відвідувачі можуть насолодитися смачними солодощами та гарячими напоями. Крім того, у Туристично-інформаційному центрі створили новорічну Резиденцію Святого Миколая, де всі бажаючі можуть зробити святкові фотографії.

Краса ялинок у Кропивницькому (фото: facebook.com/krrada.official)

Цього року в Чернівцях вперше за час повномасштабної війни запалили вогні на головній ялинці. Штучне дерево прикрасили виключно гірляндами. Висота ялинки становить 18 метрів, її встановили на проїжджій частині в районі Соборної площі, навпроти скверу Дня вишиванки.

Основна ялинка Чернівців (зображення: кадр з відео)

Головну ялинку Тернополя встановили на Театральному майдані. Цьогоріч ілюмінація на дереві у синьо-жовтих кольорах. Окрім того, біля ялинки встановили традиційний різдвяний вертеп. Зазначається, що штучне дерево, заввишки 18,5 метрів, купили 12 років тому.

Ялинка в Тернополі (джерело: ternopilcity.gov.ua)

У самому серці Рівного, на Театральній площі, запалили головну ялинку міста. Біля штучного дерева розгорнувся різдвяний ярмарок, який також представлений всередині театру. Ця локація буде працювати до 21 січня 2025 року.

Головна ялинка міста Рівне (джерело: rivne.online)

У парку, названому на честь Тараса Шевченка в Івано-Франківську, з'явилася головна ялинка міста. Як і у попередньому році, це штучна новорічна красуня. Крім ялинки, у парку також облаштували будиночок Святого Миколая, де дітлахи можуть написати листи та створити малюнки для українських захисників.

Івано-Франківська ялинка (фото: facebook.com/mrada.if.ua)

Як і в минулі роки, у Луцьку цього сезону встановили три ялинки. Зокрема, дерева, що ростуть на Театральному майдані, отримали новорічне оздоблення у вигляді гірлянд. Поруч з ними створили святкову зону для відвідувачів. У зв’язку з повномасштабною війною, місто не організовуватиме масштабні концерти, але для мешканців Луцька та туристів була підготовлена цікава розважальна програма.

Related posts