Опалювальний сезон, який стартує 15 жовтня, не охопить усі міста: детальний графік початку опалення в різних населених пунктах.


У зв'язку з похолоданням, багато людей у нашій країні з нетерпінням очікують, коли опалення почне працювати на повну силу.

Зазвичай, в Україні опалювальний сезон стартує 15 жовтня. Наприклад, у столиці Кличко повідомив, що в Києві опалення розпочнеться вже 14 жовтня, але не для всіх мешканців. УНІАН пояснить, коли ж у всіх регіонах країни почнуть подавати тепло.

По-перше, слід усвідомити, що опалювальний сезон залежить не лише від енергетичної ситуації, а й від погодних умов та температури зовні. Як уже зазначалося, Київ готовий розпочати постачання тепла з 14 числа, проте поки що гарячі батареї з'являться лише в лікарнях, школах, дитячих садочках та інших установах соціального призначення столиці.

Опалювальний сезон для житлових будинків стартує, коли середньодобова температура досягне 8°C і залишиться на цьому рівні не менше трьох діб. Додатковою умовою є те, що має спостерігатися тенденція до зниження температури – якщо на вулиці стане тепліше, опалення не буде включене.

Щодо того, коли стартує опалювальний сезон в інших містах України, картина складається наступним чином:

Питання з тим, коли увімкнуть опалення в Луцьку та Волинській області, а також у Рівному та Рівненській області, міська влада поки що не коментує. Передбачається, що так само, як і в Києві, орієнтуватимуться на погоду і температуру повітря - якщо стовпчик термометра зупиниться на позначці у 8°C і не підніметься вище три доби, то батареї потеплішають. Проте, варто зауважити, що в лікарні міста Рівне тепло прийшло ще 8 жовтня.

У Дніпрі ситуація дещо інша - згідно із заявами чиновників, практично всі роботи з теплоізоляції виконано, а місто загалом готове до опалювального сезону, але точної дати, коли увімкнуть опалення в Дніпрі, немає.

Воєнний стан, подовжений до 9 листопада 2024 року, супроводжується забороною на підвищення тарифів. Протягом цього періоду ціни на газ, гарячу воду та опалення для українців залишаться стабільними. Опалювальний сезон 2024-2025 проходитиме під дією мораторію, що означає, що до 30 квітня 2025 року споживачі "Нафтогазу України" платитимуть за газ 7,96 гривні за кубометр, а інші постачальники пропонують ціни в діапазоні від 7,70 до 9,99 гривні за кубометр.

Що стосується електричної енергії, з 1 жовтня більшість населення сплачуватиме 4,32 грн за кіловат-годину. Якщо ж буде затверджений проєкт, тоді використання електрокотла коштуватиме 2,64 грн за кВт-год. В опалювальний період українці матимуть можливість скористатися пільговим тарифом, згідно з постановою Кабінету Міністрів № 632, але лише на перші 2 000 кВт-год на місяць. При перевищенні цього ліміту доведеться платити за звичайними ставками - 4,32 грн за кВт-год.

Related posts