"Настав початок 2025 року, але ситуація залишається незмінною": Портников висловив свою думку щодо ймовірності мирних переговорів в Україні в найближчій перспективі.


Тема мирних переговорів між Україною та Росією залишається однією з найактуальніших у зв'язку з тривалістю конфлікту. Відомий український експерт Віталій Портников зауважує, що, незважаючи на зміну керівництва в США та обрання Дональда Трампа на пост президента, надії на завершення війни залишаються ілюзорними.

Перемовини можуть відбутися лише в разі суттєвих змін, які наразі не проглядаються. Таку інформацію він поділився в інтерв'ю для OBOZ.UA.

За словами Портникова, наразі не спостерігається жодних сигналів, які б вказували на можливість завершення конфлікту. Для того, щоб ініціювати будь-які переговори між Росією та Україною, новообраний президент США Дональд Трамп повинен спочатку укласти угоди з Москвою.

На даний момент ми не спостерігаємо жодних ознак того, що конфлікт може бути призупинений. Для того щоб новообраний президент США Дональд Трамп зміг ініціювати російсько-українські переговори, йому спершу необхідно досягти домовленостей з Москвою. Тим часом Володимир Путін та інші представники Кремля стверджують, що наразі не бачать підстав для завершення війни. Вони підкреслюють, що немає жодних причин для зупинки активних бойових дій. Путін зазначає, що інавгурація нового президента США не є підставою для розгляду можливих мирних переговорів. Російська Федерація готова обговорювати мирні ініціативи лише за умови, що Захід прийме до уваги її власні вимоги щодо завершення конфлікту, - пояснив він.

Однак Кремль не демонструє готовності до конструктивного діалогу, залишаючись на позиціях, які були висунуті ще у 2022 році. Ці вимоги включають повну капітуляцію на умовах Москви, зокрема відмову від контролю над Донбасом, Херсонською та Запорізькою областями, а також Автономною Республікою Крим. Крім того, Росія прагне добитися нейтрального статусу України, демілітаризації та так званої денацифікації.

"Я не зовсім розумію, чим ці умови, які наразі проголошуються Кремлем, відрізняються від того, що ми чули раніше. І в чому саме Дональд Трамп відрізняється від чинного президента США Джозефа Байдена в контексті тих інструментів, які можуть вплинути на думку Володимира Путіна," - зазначив експерт.

Він підкреслив, що Кіт Келлог, спеціальний представник Трампа з українських питань, ще минулого року висловлював думки про потенційні зміни в ситуації до завершення 2024 року. Проте, з початком нового року жодних позитивних зрушень не сталося. Портников зазначає, що на даний момент не спостерігається навіть найменшого натяку на старт конструктивного діалогу.

"Ось уже початок 2025 року, а як бачимо, ніде нічого не змінилося. Немає навіть передумов, щоб щось змінилося. Ба більше, немає навіть передумов для якихось розмов про те, щоб щось змінилося", - сказав він.

Позиція США, за словами аналітика, визначається не лише особистістю президента, а всією системою американської влади. Санкції, які запроваджуються проти Росії, діють однаково і за Джо Байдена, і за Дональда Трампа. Якщо вони ефективні, то сприяють послабленню російської економіки та військового потенціалу. Якщо ж ні - вплив нового президента мало що змінить.

"Якщо РФ може продовжувати війну і продовжувати переводити економіку на військові рейки заради посилення можливостей ВПК, вона це може робити і за Байдена, і за Трампа", - резюмував Портников.

Згідно з інформацією, наданою OBOZ.UA, уряд Німеччини, за даними видання Bild, вважає, що Кремль може закінчити військові дії до 2025 року. Однією з основних причин, що підштовхує Москву до цього кроку, є різке погіршення економічної ситуації в країні-агресорі.

Глава держави висловив, що Київ готовий до укладення угоди про припинення вогню на лінії фронту, якщо отримає забезпечення від своїх партнерів, а також військове оснащення для захисту від можливих атак російських загарбників. У разі, якщо режим тиші буде дієвим, сили оборони не застосовуватим отриману зброю.

Related posts