Вшанування пам'яті молодшого сержанта Володимира Карачуна, відомого під позивним "Хижак".


Він володів неймовірною психологічною витривалістю – під час коротких відпусток після служби на війні ніщо не давало зрозуміти, що він пережив справжнє пекло.

Молодший сержант Володимир Карачун з 30-ої окремої механізованої бригади загинув 22 липня 2023 року в районі Бахмута, героїчно захищаючи позиції від наступу російських військ.

Володимир народився 14 серпня 1974 року у Фастові, що на Київщині. У рідному місті закінчив школу, потім здобував інженерний фах у Київському політехнічному інституті ім. Ігоря Сікорського. Після закінчення навчання працював на різних підприємствах.

"Він працював інженером у друкарні. Спочатку пішов працювати, а потім уже вивчився за фахом - коли зрозумів, що йому це дійсно цікаво", - розповідає донька Вікторія Карачун.

За її словами, батько ніколи не зупинявся у своїй праці. Навіть під час відпустки колеги могли дзвонити Володимиру за консультаціями та порадами. Крім того, він мав велику пристрасть до котів. На своєму робочому місці він влаштував щось на зразок виставки художніх творів своєї доньки.

У перший день повномасштабного вторгнення Володимир вирушив до територіального центру комплектування. Як згадує його дружина, спочатку він не планував служити у Збройних силах, адже його намір полягав у захисті Фастова в складі територіальної оборони. Проте вже 26 лютого він приєднався до 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького. Спочатку виконував обов'язки стрільця, а згодом перейшов до розвідувального взводу, де зайняв посаду командира відділення.

"Ще в 2014 році він мав намір відправитися на фронт і навіть отримав повістку. Після проходження медичної комісії йому присвоїли статус обмежено придатного. А ось у 2022 році вже забирали всіх без винятку", - ділиться дружина Карачуна, Юлія.

Через кілька днів чоловіка відправили на фронт до Донеччини. Як стверджує його родина, ніяких навчальних курсів він разом із товаришами не проходив. Перші місяці на передовій він виживав завдяки інстинкту самозбереження, патріотичним почуттям та віри в швидку перемогу.

"Я жила від його виходу до виходу в ефір. Завжди чекала повідомлення. Вдома нічого не могла робити, думками постійно була з ним. У хлопців не було ні зв'язку, ні інтернету. Володимир бувало писав повідомлення і не знав, чи я його отримаю. А я чекала хоча би короткого "все норм", - згадує Юлія.

У листопаді 2022 року Володимир зазнав поранення у передпліччя. Куля пройшла наскрізь, не пошкодивши сухожилля, тому після нетривалого лікування в лікарні він знову приєднався до своїх товаришів.

З січня 2023 року він брав участь у боях за Бахмут. У червні його направили на реабілітацію до Харкова, де Володимир мав можливість побачитися з дружиною. Проте під час відновлення він почав готуватися до повернення на передову, самостійно придбавши необхідне спорядження. На жаль, після першого бойового завдання Володимир загинув.

Протягом двох років війни чоловік зміг вирватися на три короткі відпустки, які намагався провести в колі сім'ї. Він не ділився з дружиною та доньками подробицями свого військового життя, прагнучи залишити все це позаду.

"Коли він після тих коротких десяти днів знову ступав на рідну землю, нічого не вказувало на те, що він повернувся з місця, сповненого жаху", - згадує дочка Героя.

Вона каже, що цю його особливу психологічну стійкість стало дуже помітно саме під час повномасштабної війни.

"Він завжди буде вважатися символом непохитності та сили, зразком раціонального мислення, логіки та ретельно продуманих інженерних рішень. Багато людей захоплювались його здатністю чітко висловлювати та відстоювати свої ідеї. Протягом усього свого життя він прагнув забезпечити найкраще для своєї сім'ї та рідної країни", - повідомляє Фастівська міська рада.

Володимир Карачун знайшов вічний спочинок на Алеї Слави Інтернаціонального цвинтаря у Фастові.

У травні 2024 року Президент України Володимир Зеленський посмертно надав Карачуну звання Героя України та орден "Золота Зірка" за його виняткову мужність і героїзм, проявлені під час захисту суверенітету та територіальної цілісності країни.

Згідно з розпорядженням Київської обласної державної адміністрації, 20 серпня 2024 року у місті Фастів одна з вулиць отримала нову назву на честь Володимира Карачуна.

Створено на основі інформації Фастівської міської ради, ресурсу ФастівNews.City та фільму-спогаду Вікторії Карачун.

Related posts