"Відчував глибоке розчарування": президент Південної Кореї вибачився за введення воєнного стану.
Політик виступив перед громадянами всього за кілька годин до голосування щодо свого імпічменту.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль висловив своє глибоке співчуття з приводу того, що оголошення воєнного стану на початку цього тижня викликало занепокоєння серед населення.
Про це пише видання Yonhap.
Він також пообіцяв більше не повторювати такого.
"Я щиро шкодую і прошу вибачення у людей, які, напевно, були дуже здивовані", - сказав Юн.
Цю інформацію він озвучив під час телевізійного звернення всього за кілька годин до голосування в парламенті стосовно його імпічменту. Президент Південної Кореї повідомив, що оголосив воєнний стан через "безвихідь". У той же час, він визнав, що це несподіване рішення викликало "тривогу і незручності" серед населення.
"Я не уникну юридичної та політичної відповідальності, пов'язаної з цим оголошенням воєнного стану", - додав Юн.
Він запевнив, що відмовиться від усіх прийнятих рішень, включаючи ті, що стосуються його президентства, з метою стабілізації ситуації в країні.
Опозиційна партія, що володіє 192 мандатами в парламенті з 300 депутатів загалом, повинна буде підтримати імпічмент Юн Сок Йоля на пізнішому етапі. Для цього їй знадобиться щонайменше вісім голосів від правлячої партії, яка має 108 місць у Національній асамблеї.
У п'ятницю, 6 грудня, правоохоронні органи та прокуратура Південної Кореї сформували спеціалізовані слідчі підрозділи для розслідування заяв щодо президента країни, що стосуються воєнного стану, який був оголошений ним на короткий час у ніч з 4 грудня.
Юн Сок Йоль оголосив воєнний стан у країні в ніч на 4 грудня, намагаючись "захистити конституційний лад", вперше з часів 1980-х років. Це рішення було викликане відмовою опозиційної Демократичної партії Південної Кореї, яка контролює парламент, ухвалити урядовий бюджет, а також їхнім наміром ініціювати імпічмент державному аудитору та генеральному прокурору.
Через рік після зазначених подій парламент Південної Кореї прийняв резолюцію, що закликала до скасування воєнного стану. У голосуванні взяли участь 190 депутатів, і всі вони виступили за це рішення. Хоча в Південній Кореї загалом 300 депутатів, лише 190 змогли потрапити до парламенту через оточення військових, які штурмували будівлю Національної асамблеї.
Після цього уряд Південної Кореї підтримав "план скасування воєнного стану", який вимагав парламент. Офіс премʼєра країни повідомив, що пропозицію схвалили о 04:30 за місцевим часом. Воєнний стан тривав близько шести годин.