Огляд подій 17 жовтня: Зеленський у столиці Бельгії та 49 танків Abrams
Зеленський презентував Стратегію успіху на саміті Європейського Союзу.; Австралія оголосила про надання Україні 49 Abrams. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
Зеленський презентував Стратегію успіху на саміті Європейського Союзу.
Президент Володимир Зеленський виступив на засіданні Європейської Ради в Брюсселі, де ознайомив присутніх із Планом перемоги у війні проти Росії. "Якщо ми почнемо діяти вже зараз і будемо дотримуватись нашого плану, ми зможемо завершити цю війну не пізніше наступного року," - підкреслив Зеленський, зазначивши, що мета цього плану полягає в зміцненні не лише України, але й усієї євроатлантичної спільноти. Президент також детально розкрив кожен пункт Плану перемоги.
На пресконференції він зізнався, що в разі відсутності підтримки партнерів реалізація плану стане надзвичайно складною для України. У той же час Зеленський зазначив, що провів закриту бесіду з союзниками щодо деталей Плану перемоги, і більшість з них висловили повну підтримку цього документа.
Австралія оголосила про надання Україні 49 Abrams
Австралія вирішила надати Україні 49 своїх старих танків M1A1 Abrams у складі нового пакета військової допомоги, який оцінюється в 245 мільйонів доларів. Замість цього, країна планує оснастити свої війська новітніми танками M1A2.
Зеленський повідомив, що Північна Корея формує військові сили для участі у конфлікті.
Північна Корея готує військовий контингент для війни в Україні. Про це сказав президент Володимир Зеленський сказав під час пресконференції у Брюсселі. Він зазначив, що за даними розвідки, північнокорейські офіцери вже знаходяться на тимчасово окупованих територіях України і тренують російських солдатів. Планується підготувати 10 тис. солдатів з різних родів сухопутних військ.
Україна може стати наступною країною, що приєднається до НАТО, - заявив Рютте.
Україна має всі шанси стати 33 або 34 членом НАТО, і це питання лише часу. Генеральний секретар Альянсу Марк Рютте озвучив цю думку напередодні зустрічі міністрів оборони НАТО в Брюселі. "Зараз виглядає так, що Україна може стати 33-м членом, але можливо, що інша країна випередить її у цьому списку. Проте Україна неодмінно приєднається до НАТО в майбутньому. Це було вирішено під час зустрічі у Вашингтоні. Отже, тепер справа лише у визначенні термінів," - зазначив Рютте.
У Черкасах сталася бійка між прихильниками УПЦ МП та ПЦУ.
У найбільшому в Україні православному храмі - Свято-Михайлівському кафедральному соборі у Черкасах - сталася бійка між вірянами УПЦ МП і ПЦУ. Це відбулося після того, як військовий капелан Володимир Рідний повідомив про перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ разом із громадою, проте без священників. Ця споруда стане гарнізонним храмом, відкритим для всіх українських військових. Прихожани прийшли до парафії, щоб здійснити молитву. Проте на території вони зіткнулися із невеликою кількістю вороже налаштованих вірян УПЦ МП. Ті використовували сльозогінний газ, аби зайти на територію храму. Далі між двома сторонами виник силовий конфлікт. Врешті решт парафіяни ПЦУ витіснили з собору прихожан УПЦ Московського патріархату. Поліція відкрила справу через бійку.
Залужний зробив заяву щодо Плану перемоги
Посол України у Великій Британії Валерій Залужний підкреслив, що стратегія перемоги президента України Володимира Зеленського спрямована, в першу чергу, на міжнародних партнерів. "Деякі дії повинні вжити США, інші - Німеччина, хтось має знизити імпорт російської нафти, а хтось - запровадити суворіші санкції проти Росії. Ось в чому суть цього плану", - зазначив Залужний. Він також висловив думку, що уникнути тривалої війни з Росією "майже неможливо".
Китай зробив свій вибір на користь РФ - США
Китайська Народна Республіка не перебуває в стані нейтралітету, а зробила свій вибір на користь Москви, стверджує постійна представниця США при НАТО Джуліанн Сміт. Вона зазначила, що офіційні заяви Китаю суперечать реальності, яка свідчить про підтримку агресії. Сміт також акцентувала увагу на тому, що Китай постачає Росії широкий спектр компонентів подвійного призначення, що сприяють продовженню атак на українські цивільні особи та військові підрозділи.
Під санкційний тиск потрапило безпрецедентне число російських танкерів.
Велика Британія запровадила нові санкції проти 18 російських нафтових танкерів, а також 4 танкерів, що використовуються для транспортування зрідженого природного газу. Це рішення стало найбільшим етапом у санкційній політиці проти тіньового флоту Росії. Згідно з новими заходами, ці судна не матимуть можливості заходити в порти Великобританії та отримувати доступ до провідних британських морських послуг. Загальна кількість нафтових танкерів, що потрапили під санкції, досягла 43. Крім того, під обмеження потрапила компанія РусГазДобича, яка реалізує проекти з газорозподілу на території Російської Федерації.