53 солдати на кожен кілометр: аналітики ISW виявили, якою ціною окупанти отримували території восени.


Додаткові місяці інтенсивних наступальних операцій лише ускладнять проблеми РФ.

За просування українською територією цієї осені окупаційна армія платила втратами близько 53 солдатів за кожен квадратний кілометр.

"Кремль продовжує зазнавати значних втрат у живій силі у намаганні досягнути тактичних успіхів у західній частині Донецької області за рахунок триваючих військових зусиль Росії та середньострокової спроможності російської економіки", - зазначається у звіті Інституту вивчення війни.

За даними українського Генштабу, середньодобові втрати РФ в листопаді 2024 року досягли нового історичного максимуму - 1 523 загиблих за добу. Вперше загарбники зазнали трохи більше 2 000 втрат за один день 28 листопада 2024 року.

Загалом у листопаді ворог втратив 45 690 солдатів. У Міноборони Британії додали, що листопад 2024 року став п'ятим місяцем поспіль, коли втрати агресора тільки зростали.

Згідно з геолокаційними даними, окупанти просувалися зі швидкістю приблизно 27,96 квадратних кілометрів на день і захопили загалом 839 квадратних кілометрів в Україні та Курській області у листопаді.

В ISW вказували, що росіяни у вересні та жовтні 2024 року мали теж значні втрати - приблизно 80 110 військовослужбовців в обмін на приблизно 1 517 квадратних кілометрів захоплених територій в Україні та Курській області.

Отже, в результаті активних наступальних дій у вересні, жовтні та листопаді 2024 року, окупаційні сили зазнали втрат близько 125 800 солдатів, захопивши при цьому територію площею 2 356 квадратних кілометрів. Це свідчить про те, що на кожен квадратний кілометр, який їм вдалося захопити, припадало приблизно 53 загиблих російських військових.

"Обмежені ресурси робочої сили Росії, швидше за все, не зможуть витримати таке зростання втрат у середньостроковій перспективі, і подальша військова підтримка України з боку Заходу залишається життєво важливою для того, щоб Україна могла завдавати втрат такими темпами. Прагнення Кремля зберегти ініціативу на всій території воєнних дій в Україні і продовжувати просування на сході України створило подвійні вимоги до російських трудових ресурсів. Додаткові зусилля, спрямовані на збільшення чисельності російських військ, можуть ще більше дестабілізувати російську економіку, оскільки Росія продовжує боротися з дефіцитом робочої сили та зростанням інфляції", - пояснюють аналітики.

В Інституті дослідження конфліктів російські військові мають вибір: або брати участь у бойових діях, або займатися розвитком внутрішньої економіки Росії, проте не можуть виконувати обидві ці задачі одночасно.

"Кремль навряд чи зможе в достатній мірі задовольнити свої потреби в робочій силі як у військовій сфері, так і у внутрішній економіці Росії в найближчому майбутньому, а додаткові місяці інтенсивних наступальних операцій в Україні в 2025 році і далі лише ускладнять російські проблеми з ресурсами", - прогнозують в ISW.

Командування південних оборонних сил отримало інформацію про те, що російські загарбники зосередили приблизно 300 суден в Херсонській області. Українські війська здійснюють вогневий контроль над цим сектором. Окупанти регулярно здійснюють кілька атак у напрямку Придніпров'я.

За словами аналітиків, Москва, схоже, стикається з довгостроковими проблемами у виробництві достатньої кількості артилерійських боєприпасів, а також у виробництві міцних, високоміцних стволів для танків і гаубиць.

Водночас, згідно з інформацією з медіа, західна військова техніка для ЗСУ вже кілька місяців очікує на ремонт через складнощі європейської бюрократії. Німецькі самохідні артилерійські установки можуть ремонтуватися до року і більше, а польські автомати залишаються без руху через нестачу необхідних запчастин.

Related posts