Польща взяла на себе керівництво в Раді Європейського Союзу, змінивши Угорщину: які цілі ставить перед собою Варшава?
Цю інформацію повідомляє РБК-Україна, посилаючись на веб-сайт польського головування в Раді Європейського Союзу.
Важливо зазначити, що з початку цього року польська сторона взяла на себе керівництво міністерськими зустрічами Європейського Союзу, змінивши угорських представників, чий термін закінчився 31 грудня 2024 року.
В релізі щодо пріоритетів діяльності Польщі у Раді Євросоюзу вказується, що країна бере на себе головування "в період невизначеності та занепокоєння".
"Європа стикається з викликами, пов'язаними з військовою агресією Росії щодо України, а також з потребою укріплення власної оборонної спроможності. Ми спостерігаємо за зростанням геополітичної напруженості, розмиванням міжнародного порядку, заснованого на правилах, а також за гібридними атаками, націленими на демократію та безпеку в Європі," - зазначено в заяві представників Польщі.
Відзначається, що Європа переживає "період випробувань і рішень", і Європейський Союз "повинен забезпечити свою безпеку, захистити своїх громадян та піклуватися про найближчі сусідні країни".
"Відповідальність перед наступними поколіннями вимагає від Європейського Союзу єдності та готовності до співпраці з партнерами, які поділяють наші цінності, включаючи країни-кандидати на вступ. Окрім того, це зобов'язує нас захищати основоположні принципи Співтовариства, такі як демократія, свобода та верховенство права", - йдеться у заяві.
Отже, Варшава повідомляє, що під час свого головування Польща "сприятиме зміцненню європейської безпеки в усіх її аспектах: зовнішньому, внутрішньому, інформаційному, економічному, енергетичному, продовольчому та охороні здоров'я".
Нагадаємо, раніше у грудні 2024 року міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський запевнив, що польське головування в Раді ЄС в першій половині наступного року має сприяти досягненню згоди щодо подальших санкцій проти Росії.
Сікорський також підкреслював, що під час головування його країни в Раді Європейського Союзу основною метою буде забезпечення динамічного процесу розширення цієї організації.
Також нещодавно посол України у Польщі Василь Боднар оцінив, чого очікувати Україні від головування Польщі в ЄС з 2025 року.
Деталі щодо намірів Польщі в період її головування в Раді ЄС можна знайти у статті РБК-Україна.